fbpx

Долаємо міфи про вакцинацію разом!

Українська Галицька Партія вже почала це робити з недільної відвертої розмови експертів-медиків, лікарів та пацієнтів у Розвадові. З пропозицією організувати її працівники Центр медико-санітарної допомоги Розвадівської ОТГ звернулися до активістів нашого місцевого осередку. Секретар місцевої Ради ОТГ Христина Огоновська залучила до розмови експертів нашої медичної групи Ігоря Заставного та Мирослава Брегмана та засновниць ГО “Evidence factory” Анастасію Ходан та Ярину Лесняк.

Ось деякі з міфів, що довелося долати фахівцям:

МІФ 1. “Вакцини в Україні неякісні”

Це не може бути правдою. Всі вакцини, які застосовують в Україні, є сертифіковані ВООЗ. Всі вони, в якій країні не були б виготовлені, проходять 4-рівневу перевірку, кажуть експерти. Зокрема, вакцина КПК (від кору, паротиту, краснухи) виготовлена у Бельгії. У лікаря можна дізнатися її термін придатності, умови зберігання, номер серії.

Всі вони, в якій країні не були б виготовлені, проходять 4-рівневу перевірку, кажуть експерти.

МІФ 2. “Одним із ускладнень після вакцинації часто є аутизм”

Це неправда. Лікарі розповіли, звідки з’явився цей міф та показали різні дослідження, що відповідають “золотому стандарту” доказової медицини, в результаті яких було підтверджено, що немає жодного зв’язку між вакцинацією та аутизмом.

МІФ 3. “Часто вакцини зберігають неправильно, і вони псуються”

Всі вакцини справді повинні зберігатись за спеціальних температурних умов. Проте на кожній окремій вакцині є холодовий індикатор. Якщо температурний режим не дотриманий, це можна побачити. Спікери запропонували учасникам заходу при проходження профілактичних щеплень просити у свого сімейного лікаря чи медичної сестри показати цей індикатор, таким чином можна самостійно переконатись у тому, що зберігання вакцини було правильним.

Всі вакцини справді повинні зберігатись за спеціальних температурних умов.

МІФ 4. “Якщо мої діти перехворіли, і нічого такого не сталося, щеплення робити не треба”

Ні, це не правда. Адже якщо дитина перехворіла одним із інфекційних захворювань у легкій формі, це не гарантує того, що при іншому захворюванні не виникнуть ускладнення. Потрібно боятись не вакцинації, а ускладнень від інфекційної хвороби.

Також, наприклад, якщо дитина перехворіла на краснуху, то її все одно слід щепити вакциною КПК, адже це буде захистом ще й від кору та паротиту.

МІФ 5. “Дитячими інфекціями краще перехворіти”

Ні, це не правда. Адже не можна передбачити, у кого саме виникнуть ускладнення від, нібито, “легких дитячих” захворювань, стверджують експерти. Наприклад, кір спричиняє пневмонію у 6 зі 100 захворілих, енцефаліт – у 1 із 1000, а летальний наслідок – в 1-го з 1000 хворих. Цього можна уникнути за допомогою 2 щеплень для кожного.

Роками армія “ативакцинаторів” переконувала, що щеплення робити не треба. В ці міфи повірили мільйони українців, їх підтримали і багато лікарів, котрі не мали бажання вивчати ситуацію. Як наслідок – епідемії захворювань, які б могли бути точковими випадками, жахливі ускладнення, смертельні випадки, яких могло б не бути. Щоб інфекційні захворювання не мали поширення в суспільстві і діяв колективний імунітет, повинні бути провакцинованими 95 % населення. 40-50% – замало. Зустрічі у сільській місцевості також дуже потрібні. Адже інтернет та телебачення є вже всюди, і люди, відповідно, наслухалися-начиталися різних страшилок. Тому запитань дуже багато. А місцеві лікарі не завжди мають час, знання і авторитет, щоб пояснити все”, – пояснює координатор медичної експертної групи УГП Мирослав Брегман.

Інтернет та телебачення є вже всюди, і люди, відповідно, наслухалися-начиталися різних страшилок. Тому запитань дуже багато.

Подібні зустрічі експерти УГП готові організовувати там, де буде на них запит. Нагадаємо, в УГП діють економічна, освітня, медична та інші експертні групи. Вони аналізують можливості та пропонують зміни у кожній галузі. Деякі на місцях уже втілюють, інші ж – ширші, які потребують зміни нормативних актів, – пропонують до втілення міністерствам, Уряду, Верховній Раді.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]