До Дня примирення на Галичині запустили пісенний флешмоб “Пісні нашої війни”

Впродовж тижня користувачі соцмереж активно публікують на своїх сторінках пісні, які звучали в їх родинах під час Другої світової війни. Флешмоб запустили члени Української Галицької Партії для того, аби довести, на війні звучали не лише російськомовні пісні. Українська пісня теж піднімала дух наших воїнів. Серед пісень є як архівні матеріали професійних виконавців, так і пісні власного виконання. За хештегом #пісні_нашої_війни вже опубліковано десятки українських пісень. Таким чином організатори конкурсу закликають згадати усіх героїв війни та наповнити ці дні українськими піснями.

До флешмобу долучився, наприклад, депутат Львівської міськради від УГП Ігор Дякович: “В час травневих свят по телевізору транслюють масу концертів з піснями “до дня побєди”. В нас є свої, чудові і неповторні пісні, слова яких ми знаємо з дитинства. Не вчимо, не зубримо, а просто знаємо.

Ці слова, ці мелодії – то частинка нас, нашої історії, нашої пам’яті. Пам’яті про тих, хто віддав і досі віддає своє життя за волю нашої країни. Моя пісня – “Там під Львівським замком”, пише депутат. Він також виклав пісню у власному виконанні під цим дописом.

Ось що пишуть інші учасники флешмобу:

 Олег Вітвіцький:

 “У 1944 році мого дідуся Антона Вітвіцького, як і багатьох інших галичан, було мобілізовано до “червоної армії”. Дідусь Антон, якому, до речі, у 2020-му мало б виповнитись сто років, мав добрий голос і отримав роль заспівувача у своїй роті. Коли, на марші, пролунала команда співати, він, власне, розпочав із “Подай, дівчино, ручку на прощання”. Цю стрілецьку пісню знали усі галицькі новобранці… Червоні командири нічого не запідозрили, адже у тексті не було чогось “крамольно-політичного”, а рядок “в бою за волю України” хлопці змінили на “о пів до другої години”… Так стрілецька пісня стала фронтовою”.

“Мені одразу згадується пісня «Пливе кача по Тисині». Для всіх нас вона стала своєрідним символом Майдану. Та записана вона була у 1940-х роках у селі Воловець Закарпатської області композитором і фольклористом Дезидерієм Задором. А опублікована була у збірці «Народні пісні підкарпатських русинів» в Ужгороді у 1944 році,” – пише в себе на сторінці Галина Лешкович.

Андрій Савенко пише: “Моя пісня, це музична варіація на одну з найвідоміших композицій “Засвіт встали козаченьки”, авторство якої приписують легендарній піснярці з Полтави Марусі Чурай.” 

Серед членів Українскьої Галицької Партії, що вже взяли участь у марафоні є також заступниця голови політради УГП Яремчук Ірина, голова УГП Франківщини Світлана Івасишин, співзасновник партії Богдан Панкевич, а також партійці Наталія Демяник, Володимир Гаврон та навіть діти!

Згодом організатори челенджу обіцяють зібрати усі пісні в окремий плейлист на каналі партії у Youtube. А також видати співаник для військових частин та для національних неприбуткових організації патріотичного виховання.

Долучитися до флешмобу може будь-хто, виконавши прості правила:

☑️ обираємо українську пісню (авторську, повстанську, стрілецьку, народну), яка асоціюється у вас із періодом Другої світової війни або якимось чином пов’язана із війною; пісню, яку ви любите.

☑️ записуємо власний варіант виконання цієї пісні (акапельно, під гітару, під мінус); соло, дует, колектив. Або ж знаходимо готове відео із обраною піснею… і виставляємо у соцмережах із хештегом #пісні_нашої_війни.

☑️ тегаємо у дописі пару співочих друзів, яких запрошуємо підтримати флешмоб.

#день_памяті_та_примирення.

 

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]