Депутати перевірять міські пологові будинки у Львові

Так вирішила депутатська комісія гуманітарної політики Львівської міської ради. Після нещодавнього випадку смерті дитини у пологовому будинку на вул. Рапопорта, до депутатської комісії з офіційним листом звернулася ГО “Батьки в дії”. Активісти вимагали у депутатів перевірити стан пологових будинків, ініціювати публічні звіти головних лікарів, а також сприяти у відбудові Львівського обласного перинатального центру.

Але під час розгляду цього звернення члени комісії, фактично, поділилися на два табори: жінки-матері переважно розуміли та підтримували вимоги активістів, а чоловіки, серед яких і заступник головного лікаря 8-ї міської клінічної лікарні Львова Ігор Стояновський, тему проблем у львівських пологових сприйняли не надто серйозно. Схоже, що єдиним чоловіком, який відверто перейнявся проблемами породіль, був депутат від Української Галицької Партії Ігор Дякович.

«Далі так бути не може. Ми повинні зробити все, щоб львів’янки не боялися народжувати у міських пологових будинках. Тому маємо не лише ремонтувати стіни, двері, вікна, а й переймати добрий досвід інших міст. Тому я буду ініціювати відрядження головних лікарів львівських пологових, депутатів та інших спеціалістів у Луцьк та, можливо, Житомир, щоб зрозуміти, чому там зміни можливі, а в нас ні. Після цього, думаю, я буду вимагати, щоб у міському бюджеті закладали більше коштів для львівських пологових і сприяти тому, щоб перинатальний центр на Вашингтона нарешті доремонтували», – каже Ігор Дякович.

Проте сьогодні комісія проголосувала лише за перевірку двох міських пологових будинків. Здійснити її планують впродовж місяця, залучивши також представників ГО «Батьки в дії».

Звісно, перевірка така не перша, і відтак сумнівно, чи лише сама перевірка дасть якісь результати. Очевидно, що про чіткі системні зміни ніхто з чиновників й надалі особливо не думає. Тому залишається сподіватися на постійну активну позицію львівської громадськості.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту