Депутатка Юлія Гвоздович судиться з виконкомом ЛМР

Виконком ЛМР діє поза Законом і позбавляє громадян права на доступ до публічної інформації. Про це заявляє депутатка від Української Галицької Партії Юля Гвоздович.

10 квітня цього року, наступного дня після Великодніх свят, у Львові несподівано скликали позачергове засідання виконавчого комітету ЛМР. Попередньо інформації про засідання не оприлюднили, порядок денний та проекти рішень нікому не розіслали. Депутатів ЛМР таки проінформували, але постфактум: повідомлення на електронні скриньки розіслали о 14.01. Засідання ж розпочали о 14.00.

За словами юриста Софії Левочко, відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації” внесення проектів рішень без попереднього оприлюднення може призводити до зловживань. Така практика є допустимою лише в дійсно екстрених ситуаціях – під час стихійних лих, техногенних аварій і катастроф, інших надзвичайних подій та обставин непереборної сили.

“Виконавчий комітет ЛМР постійно нехтує вимогами завчасного оприлюднення проектів рішень. Це є суттєвим порушення Закону України та Статуту територіальної громади міста Львова. А також позбавляє права мешканців заздалегідь ознайомлюватися з рішеннями. І обмежує мене, як депутата, в праві дорадчого голосу на виконкомі та представлення інтересів громади”, – пояснює голова комісії законності ЛМР Юлія Гвоздович.

Ще на початку літа цього року депутатка подала до суду з проханням визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету ЛМР. А також скасувати рішення, яке було прийнято з порушенням Закону та Статуту громади. Йдеться про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13. Через регулярні перенесення, лише сьогодні вдалося провести підготовче засідання суду.

Про подальший перебіг та результати судових засідань ми інформуватимемо на наших сторінках. Стежте за оновленнями УГП у соцмережі Фейсбук.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]