Депутат від УГП Артур Пірус звернувся до облради: вимагає гідного вшанування пам’яті загиблих українських воїнів

21 жовтня на сесії Галицької міської ради депутатський корпус одноголосно підтримав звернення депутата від Української Галицької Партії Артур Пірус. Він звернувся до Івано-Франківської обласної ради, щоб та виділила кошти на виконання норм Закону про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті.

Депутат просить розробити та затвердити на сесії ІФ ОДА Програму про упорядкування та збереження місць поховання борців за незалежність та передбачити в бюджеті-2022 кошти на реалізацію цієї Програми в області.

Це означає, що, завдяки такій Програмі та її фінансуванню, можна буде упорядкувати місця поховання героїв, утворити нові меморіальні комплекси, спорудити пам’ятники, випустити необхідну кіно- та відеопродукції, провести заходи, які сприяли би збереженню цієї пам’яті та гідного вшанування борців за незалежність нашої держави.

Галич – це не лише столиця Галицького князівства. На території Галицької ТГ є багато поховань воїнів, які боролися за волю та незалежність України. Це і герої УПА, і Січові Стрільці, і загиблі під час бойових дій на Сході України у зоті АТО та ООС. Є багато криївок, занедбаних могил і зруйнованих часом хрестів.

Артур Пірус роками об’єднує громаду задля збереження пам’яті героїв та відновлення занедбаних могил учасників національно-визвольної боротьби за Україну. Є ініціатором відповідного проєкту “Відродження”. Ініціатор акції «Полеглі в боях заслуговують пошани”. У рамках ініціативи «Пам’ять» встановлено 7 меморіальних дошок УБД, які загинули в Російсько-українській війні. Є учасником пошукових експедицій, аби визначити поховання закатованих жертв комуністичного режиму. Займається оцифровуванням поховань воїнів ОУН-УПА з їх подальшим каталогуванням.

Проте на території громади та області загалом є чимало місць, які потребують впорядкувань. І на це, звісно, потрібні кошти, адже зусиль громадських активістів вистачити на все не може. Тому таке депутатське звернення – це можливість зробити ще більше не лише у Галицькій громаді, але й в усій області.

“Завдяки Програмі, зокрема, можемо не допустити фальсифікацію історії учасників цієї боротьби та сприяти її об’єктивному й всебічному дослідженню”, – заявив депутат Артур Пірус з трибуни сесійної зали.

Тим часом, протягом жовтня за ініціативи Артура Піруса та підтримки небайдужих краян відбувалися різні роботи з благоустрою могил на цвинтарях, де поховані воїни, які захищали Батьківщину.

В урочищах “Галич-Гора” та “Галич-Заріка” прибрали сміття та чагарники, прибрали старі занедбані поховання

“Особливу увагу звернули на старі поховання, які вже є історичною складовою нашого міста, а також на занедбані могили, які залишились без належного догляду, оскільки вже немає кому доглядати за ними. Роботи є неймовірно багато. І своїми силами ми не в змозі все охопити в повній мірі. Тож будемо раді допомозі краян. Я переконаний, що зроблене добро завжди повертається добром”.

Також виготовлено та встановлено пам’ятні знаки з “тумбочкою”, опалубкою та квітником, які встановили на могилах в с. Хохонів Більшівцівської ТГ. Там спочивають семеро воїнів УПА.

Також демонтовано старі хрести та частину огорожі. Залишилось виготовити меморіальні таблички та тризуби, які будуть вмонтовані на могилах воїнів, а також встановити огорожу довкола.

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]