Депортація – це трагедія про яку важко говорити, втім неможливо мовчати

Триває підготовка до другого читання законопроєкту щодо визнання депортованих!

У вересні Парламент розглянув його та прийняв за основу.

Наразі відповідному комітету ВРУ доручили доопрацювати законопроєкт та внести його на розгляд. Саме така відповідь надійшла з Верховної Ради України на звернення депутатів Львівської обласної ради.

Нагадаємо, що Львівська обласна рада підтримала звернення до ВРУ про негайне прийняття закону “Про визнання депортованими українців, переселених з Польщі у 1944-1951 роках”. Звернення ініціювала наша депутатка Ірина Кравець.

Українська Галицька Партія вимагає довести справу з визнання депортації до кінця.

Водночас нагадаємо за наші основні вимоги: компенсації мають розраховувати від вартості втраченого майна. Ми пропонуємо 20 відсотків. І щоб ці компенсації могли отримати не лише депортовані, а й їхні нащадки.

З відповіддю ВРУ можна ознайомитися тут:

https://cutt.ly/PRNwBCZ

До слова, завдяки підтримці усіх небайдужих, активістам Української Галицької Партії спільно з товариствами депортованих вдалося зібрати понад 30 тисяч підписів під зверненням щодо визнання депортованими людей, які в 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Республіки. Насправді потрібно було 25 тисяч підписів, щоб Верховна Рада розглянула звернення і ми могли сподіватися на прийняття законопроєкту. Втім назбиралося навіть більше.

Зазначимо також , що близько 30 місцевих рад Галичини на сесіях підтримали звернення щодо визнання депортованих.

“Це вкотре підтверджує, що спогади болісні для багатьох галицьких сімей. Бо депортація – це трагедія про яку важко говорити, втім неможливо і мовчати”,- резюмувала депутатка Української Галицької Партії у Львівській обласній раді Ірина Кравець.

 

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]