“Чисті водойми – здорове місто”, – екологи підтримують нашу львівську ініціативу

Наші депутати вимагають навести порядок з львівськими озерами. В офіційній відповіді на запит голови фракції УГП Тараса Чолія  про стан львівських водойм, міська рада визнала, що проблема забруднення озер і річок, а також забудови прибережних зон справді стоїть гостро. І частково погодилася з нашими пропозиціями – провести паспортизацію річок на території міста, сприяти виготовленню документації із землеустрою та встановлення меж прибережних захисних смуг водних об’єктів.

Однак ми вимагали більшого – заборонити будь-яку діяльність, крім рекреаційної, у прибережних смугах та розробити комплексну програму відновлення міських водойм.

З тим, що Львову дуже потрібні такі кроки, погоджуються і львівські екологи:

«Стан водойм у місті визначає, наскільки здоровим є місто загалом. А у Львові майже нема води для рекреаційних цілей. Не так давно львів’яни користувалися міськими озерами, а тепер, до прикладу, у Піскових Озерах, які недалеко від нашого корпусу університету, ніхто не ризикне купатися. Це неможливо. Все змінилося за час діяльності одного покоління. Знищити – найпростіше. Цю тему потрібно і навіть необхідно піднімати у стінах Ратуші.

У прибережній смузі забороняється будь-яка господарська діяльність. Але «діяльність» там процвітає, і щороку санепідемстанція забороняє купатися у більшості, а то й усіх, львівських озерах.

Водний кодекс України чітко визначає, що таке прибережна смуга. Це є смуга, 25, 50 або 100 метрів від води. В цій смузі забороняється будь-яка господарська діяльність. Але «діяльність» там процвітає, і щороку санепідемстанція забороняє купатися у більшості, а то й усіх, львівських озерах. У Львові, будьмо чесні, ні санстанція, ні ми, екологи, ніхто з фахівців, по суті, ґрунтовно не займається темою озер. Ви нам підказали: постійний моніторинг стану львівських водойм і напрацювання способів їхнього відновлення – добра наукова тема, за яку може взятися кафедра. На жаль, профільні управління та працівники санепідемстанції тим цікавляться від нагоди до нагоди», – коментують нам на кафедрі екологічної безпеки та природоохоронної діяльності «Львівської політехніки».

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]