Чи зможе Котиківка скористатися досвідом Нідерландів?

Експерт із Нідерландів приїхав на Городенківщину Івано-Франківської області, щоб зрозуміти проблему місцевого сміттєзвалища. Сморід та “літаючі” поліетиленові пакети глибоко вразили гостя. Та у нас є шанс. 25 років тому Нідерланди теж зіткнулись із сміттєвою проблемою, поділився у розмові з активістами Української Галицької Партії Тон Якобс.

Два тижні фахівець із питань поводження з відходами з Нідерландів Тон Якобс вивчав у селі Котиківка Городенківського району проблему місцевого сміттєзвалища. Полігон розташований в урочищі Деренівка і перебуває на балансі Городенківського КП “Городенка-Сервіс”. За роки безгосподарності звалище розрослось з виділених 2,7 га до 10 га. Люди потерпають від смороду та сміття, яке вітер розносить на сільські угіддя.

25 років тому Нідерланди теж зіткнулись із сміттєвою проблемою

Експерта запросив до Котиківки голова сільради, активіст Української Галицької Партії Іван Вережак. Приїзд закордонного гостя став можливим у межах програми PUM (“Досвідчені експерти з Нідерландів”).

15145291_1394580723887085_697926808_o

«Ми неодноразово звертались до міського голови Городенки, щоб він вжив заходів і вирішив проблему сміттєзвалища. Але наші звернення не дали результату. Хоч ми не просто скаржимось, ми пропонуємо рішення. Ось і тепер містер Якобс з Нідерландів розробив чіткий план, як вирішити проблему, враховуючи європейський досвід», – коментує приїзд експерта Іван Вережак.

Зокрема, експерт рекомендував розчистити територію довкола полігону. Звезти все сміття до існуючого котловану, спресувати його і накрити водонепроникною плівкою. Так сміття буде захоронене й ізольоване, щоб запобігти отруєнню ґрунтових вод. А тоді зверху по тій плівці буде можливість зробити новий полігон за європейськими стандартами. Містер Якобс каже, що це вирішення проблеми на найближчі 5-10 років.

«Паралельно треба говорити з людьми, щоб везли сміття на полігон, а не висипали на під’їзній дорозі. Просвіта має велике значення. Треба вчити людей культурі поводження з відходами. Нідерланди зіштовхнулись із сміттєвою проблемою на початку 90-х років, але сьогодні вийшли на якісно новий рівень поводження з відходами. Більшість сміття переробляється і лише невелика частка захоронюється на полігонах», – розповідає містер Якобс.

“Просвіта має велике значення. Треба вчити людей культурі поводження з відходами”

Рекомендації нідерландського експерта були представлені міському голові Городенки.  Вартість робіт за планом складає близько 2,5 млн. грн. Іван Вережак переконаний, що це цілком реальна сума. Тож тепер все залежить від Городенківської міської та районної влади.

15133959_1394580700553754_763916363_o

До слова, справа городенківського сміттєзвалища зараз перебуває на розляді у поліції. Досі безрезультатні перемовини з мером Городенки не залишили селянам жодних інших шляхів, ніж звернутися до правоохоронних органів. Адже, окрім кричущої безгосподарності, є ще й юридичний аспект. Сміттєзвалище, що, фактично, розміщене на землях Котиківської сільради, працює несанкціоновано, без документів.

Європейські підходи до вирішення проблеми – це єдиний вірний шлях, переконані в Українській Галицькій Партії.

Тож активісти, все ж, сподіваються на мудрість городенківського міського голови, який таки прислухається до голосу громади Котиківки, до порад експерта і найближчим часом проблема сміттєзвалища буде вирішена без втручання правоохоронних органів.

Наталя Капустинська

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]