Чи закінчаться побори у львівських школах?

Сьогодні у львівській Ратуші Українська Галицька Партія провела прес-конференцію, на якій презентувала своє Положення про батьківські внески у школах. За міні-реформу у школах і садочках міста депутатам пропонують проголосувати на найближчій сесії, а сьогодні журналістам та львів’янам пояснили, які саме зміни пропонуються і як їх запровадити.

Напрацьоване партійцями Положення передбачає не тільки зникнення готівкових батьківських внесків – і переведення їх у безготівкову форму, а також і збільшення повноважень батьків щодо управління коштами школи.

В Українській Галицькій Партії гостро підняли цю проблему декілька місяців тому, проте управління освіти ЛМР запевнило, що в місті діє заборона на готівкові збори, при школах створені благодійні фонди, а директори навчальних закладів звітують про використання батьківських внесків. Наша перевірка показала зовсім іншу картину…

imgonline-com-ua-compressedvSIa3xBEdsmk
Спільно з експертами, батьками, юристами освітня експертна група розробила детальне положення про те, як має бути організоване використання батьківських коштів у школах і садочках. До цього завдання у партії підійшли дуже серйозно, документ писали аж 2 місяці, консультувалися із заступником міністра освіти і науки Павлом Хобзеєм.

УГП пропонує чіткий механізм впливу батьків на розподіл благодійних коштів та визначення пріорітетів. Це можна зробити шляхом створення благодійних фондів при кожній школі. У Львові вже є приклади шкіл, де вони успішно діють.

Що дасть запровадження безготівкової системи
надходження батьківських внесків до шкіл та садочків?

  • З’являється чіткий механізм надходження та використання благодійних внесків.
  • Батьки зможуть брати участь в управлінні коштами, визначати та контролювати їх цільове використання.
  • Вчитель позбудеться невластивого йому статусу “фінансового менеджера”.
  • Це убезпечить побори та незаконний обіг готівки в навчальних закладах.
  • Стане зрозуміло, наскільки недофінансовується дошкільна та шкільна освіта з бюджету.
  • Батьки матимуть доступ до всіх платіжних документів.
  • Порушники норм положення будуть відповідати перед законом.

Готове положення депутат фракції УГП та член комісії гуманітарної політики Ігор Дякович подав міському голові Львова та в Секретаріат ради 17 березня. Відтоді воно пройшло всі необхідні процедури погодження у Львівській міській раді. Планується, що Положення буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.

Щоб не залишати батьків та вчителів один на один із нововведеннями, у Галицькій Партії створили спеціальний шкільний довідник та пропонують максимальну допомогу при створенні благодійних фондів, яку зможуть надати юристи Громадського офісу. Водночас, партійці зазначають, що легалізація батьківських внесків в освітніх закладах міста – це лише перший крок у напрямі реформування освіти у Львові. Зараз експертна група працює над стратегічними освітніми ініціативами.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]