Чи безпечний ліфт у вашому будинку?

Застрягли в ліфті на кілька годин, кабіна обірвалася разом з людьми, двері замкнулися і завдали шкоди здоров’ю. Скільки таких історій бачимо у стрічках новин, скільки друзів чи знайомих потрапляли в подібні ситуації. Представники Української Галицької Партії в Тернополі пропонують вирішення цієї проблеми.

На думку фахівців, 40% ліфтів в Тернополі відслужили свій експлуатаційний термін і стали потенційно небезпечними. Більшість їх у нашому місті вже відпрацювали 30 років, в той час, коли термін експлуатації ліфта – 25 років. Що це означає для тернополян? Мала би відбутися технічна експертиза, де фахівці повинні би дати висновок, чи безпечно далі користуватися цими підйомниками. Проте наразі цей процес не відбувається, а люди й далі користуються старими ліфтами, не знаючи, наскільки вони безпечні.

 

Анна Войтович, голова ОСББ на Живова та голова ТОО УГП, вирішила підняти цю проблему. Оскільки в її будинку об’єднання співвласників створили нещодавно, а ліфти вже відслужили свій термін, голова прагне зробити їх безпечними для мешканців.

“Наша багатоповерхівка збудована 31 рік тому, а ОСББ ми створили лише в листопаді минулого року, до того часу нас обслуговував ЖЕК. У спадок від ЖЕКу отримали багато невирішених питань. Зокрема, це питання безпечності користування ліфтами в будинку. Є певні вимоги для експлуатації цих підйомників. Існує такий документ “Порядок продовження експлуатації устаткування, в якого закінчився граничний строк експлуатації”, там вказано, що подальше користування ліфтами можливе тільки після експертного обстеження. Тобто, 6 років тому наші ліфти мали пройти експертне обстеження й отримати висновок. Проте ЖЕК чомусь знехтував безпекою людей”, – розповідає Анна.

Анна Войтович спільно з активними мешканцями звернулася за допомогою в Тернопільську міську раду. Їм пообіцяли експертне обстеження ліфтів їх будинку ще цього року за кошти міського бюджету.

Але постає питання, що робити далі? Де знайти гроші на модернізацію ліфтів, яка коштує 600-700 тис. грн. за один лише підйомник. Зрозуміло, що для мешканців будинку така сума надто велика.

Єдиний вихід з ситуації це є впровадження в місті Тернопіль програми технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках на умовах співфінансування: 90% платить міська рада, 10%-ОСББ. Така програма вже діє в багатьох містах України.

Анна Войтович проаналізувала досвід інших міст України. Виявляється, в багатьох із них діє програма технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках на умовах співфінансування: 90% платить міська рада, 10% – ОСББ.

“На мою думку, для Тернополя така програма є необхідністю і вона має бути максимально наближена до реальних умов. Такий план має передбачати спільне фінансування, але із невеликими відсотками для мешканців ОСББ. Лише спільними зусиллями можемо навести лад із занедбаними будинками, яких вже роками ніхто не ремонтував, не оновлював”, – резюмує Анна Войтович.

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]