Чотири депутати – десятки втілених ініціатив

Депутати Української Галицької Партії відзвітували перед львів’янами

Про успіхи та перемоги, які вдалося здобути у 2018 році, депутати фракції УГП відзвітували 23 січня. Тарас Чолій, Юлія Гвоздович, Мирослав Данилків та Ігор Дякович покликали жителів Львова на публічний звіт про свою діяльність до антикафе “Комуна” на Площі Ринок. І фракція з чотирьох депутатів вже третій рік є найдієвішою у ЛМР, за оцінками незалежних експертів.

УГП у міській раді Львова надалі залишається в опозиції до владної коаліції. І під час звіту міські обранці розповіли про свої ініціативи та перемоги. Деякі з них – це, фактично, розкриття сумнівних схем в управлінні міським майном.
“Наразі можу говорити про кілька шляхів, які мені вдалося виявити, за якими міська рада “ділить” львівську землю та майно. Перша схема – це фіктивні ОСББ (викуповується будівля, там прописані люди, відводиться земля, руйнується будинок – і з’являється нове будівництво). Приклад – вілла на вул. Свєнціцького. Друга – приватизація землі під гаражами. Далі цю землю викуповують, з’являється нове будівництво. Особливо небезпечно це в історичній частині міста. Приклад: викуп гаражів на вул. Карпинця, тепер тут є перспектива захоплення землі і нового будівництва. Третя – фіктивні житлово-будинкові комітети, яким безкоштовно виділяють землю під будівництво. Потім там, знову ж таки, з’являється новобудова. Четверта – це земельні аукціони, де оцінюють ділянку за одним цільовим призначенням, а після викупу змінюють цільове призначення – і будують багатоквартирні житлові будинки. Як приклад – вул. Чорновола, 67-Б. І п’ята схема: є садові кооперативи, на які оформлюють земельні ділянки. Згодом їхнє цільове призначення змінюють – і тут знову з’являється будівництво багатоквартирних будинків“, – розповів голова фракції УГП Тарас Чолій, який є членом комісії з питань архітектури, містобудування та охорони історичного середовища.

Серед перемог, які здобув депутат 2018-го року: скасування рішення міської ради про забудову на Цитаделі, де за часів нацистської окупації Львова був концтабір Шталаг-328. Після того, як депутат, разом із активістами та знаними громадськими діячами міста, привернули увагу львівян та ЗМІ до цієї проблеми, зводити тут багатоверхівку таки “передумали”.

Крім того, Тарас активно співпрацював із львів’янами, захищаючи від забудовників парк Знесіння. Також цьогоріч вдалося домогтися остаточного рішення щодо демонтажу Монументу слави. Не останньою є заслуга депутата і в справі припинення фінансування антиукраїнських організацій із міської ради.

Голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Юлія Гвоздович також має багато напрацювань у 2018 році.

“Не зважаючи на стрімкий розвиток інструментів громадського впливу, який відбувся за останні 3 роки в ЛМР, все ж найсильнішим важелем впливу залишаються місцеві вибори та співпраця із депутатами через звернення, зустрічі і прийоми. Але також, як на мене, добитись реалізації своєї проблеми чи ідеї можна через громадський бюджет , електронну петицію, місцеву ініціативу , колективні звернення. Документ, який містить в собі всі такі інструменти громадської участі, називається статутом громади. У Львові він був осучаснений і затверджений минулого року“, – пояснює депутатка.

Мирослав Данилків, депутат від округу №17 (смт Рудне), є членом комісії з питань інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики.

13 звернень, 11 запитів та багато вирішених проблем – перемоги Мирослава та його виборців у 2018 році. Мирослав Данилків був одним із тих, хто домігся, аби у Львові дотримувались закону про державну мову.

Спочатку була наша, місцева ініціатива. І вже потім народні депутати у Верховній Раді проголосували за новий мовний закон. Фактично ми вимагали української мови у публічних місцях, бо навіть у Львові, здавалось би, колисці українськості, цього часто не дотримувалось.Це найбільша перемога”, – ділиться депутат.

До речі, незабаром у Рудному відкриють відремонтовану амбулаторію. До цієї справи депутат Данилків немало сил.

“Тепер мешканцям селища не доведеться їздити до Львова, якщо захворіють на грип чи ГРВІ, у нас, на місці буде кілька стаціонарних місць, де можна буде підлікуватись. Не так, швидко, як хотілось, та все ж ми продовжуємо каналізувати Рудне, труби закупили, в 2019 році плануємо підключати найважливіші об’єкти”, – каже Мирослав Данилків.

У переліку його перемог і багато іншого: вдалось домогтися виділення 3 млн грн у 2018 році для будівництва школи, проведено тендер на каналізування Рудного, є надія, що незабаром сюди заїдуть велигабаритні автобуси.

Ігор Дякович – член комісії з питань гуманітарної політики. Дуже важливе досягнення депутата – “Укрзалізниця” нарешті ввела функцію покупки вільгових квитків для людей з інвалідністю через Інтернет.

Причетний Ігор Дякович і до збереження протезного заводу у Львові, а також до того, що у школі, де вчаться діти з інвалідністю, запрацював ліфт. Завдяки ініціативності Ігора – на маршрутах №9 та 45 тепер курсують великі автобуси, а на Науковій та Володимира Великого полагодили тротуари.

Депутати УГП постійно вдосконалюються – беруть участь у тренінгах та програмах. Вчаться, щоб працювати ще краще та результативніше. Щомісяця львів’яни можуть прийти на особистий прийом.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]