Чому дитина не потрапила в садочок? Питаємо батьків

Фокус-групу з львівськими батьками дошкільнят, яким не пощастило цьогоріч потрапити до дитячого садочка, провели фахівці освітньої робочої групи Української Галицької Партії у Львові. Говорили про реальні проблеми, з якими зіштовхуються батьки, спільно шукали шляхи їх рішень. І почули багато цікавого.

“На мою думку, потрібно зробити один сайт, на якому була б єдина для міста електронна черга до дитсадочків міста, бо я заплуталася вже в тих різних сайтах. Також потрібно створити гарячу лінію або якусь е-форму для зворотнього зв’язку, куди я можу звернутися, якщо у мене виникли запитання. Черга має бути прозорою, тобто, якщо хтось вибуває з неї або потрапляє у садочок, в групу, має бути зрозуміло, як це все стається. Поки що це все виглядає якимось чудом: ніби все рухається, але ми не знаємо, як”, – каже молода мама Оксана Луцишин.

фокус-група

“Я б хотів, щоби опис садочків був повнішим. Навіть із платними послугами, гуртками. Тобто, ти зайшов на сайт і бачиш, що в цьому садочку є плавання, а тут його нема. А там є іноземна мова, а в третьому – ще, нехай, східні єдиноборства. Також треба, щоби були відкриті бюджети садочків. Я маю розуміти, що моя дитина йде в садочок, який коштує громаді міста 4 мільйони гривень у рік, або в садочок, який має фінансування 1,5 мільйона гривень у рік. І якщо я нормальний, адекватний, то маю розуміти, що не можу вимагати від садочка, який з певних причин фінансується менше, всього того, що має той, якому дісталося 4 мільйони гривень. Хоча треба зважати, мабуть, і на те, що фінансування може бути різним, але умови подібними, адже в одному ДНЗ може бути 4 групи, а в іншому 10. Але ця інформація про фінансування має бути на сайті, бо я хочу знати: чи це мільйон гривень – садочкові, який відвідує 100 дітей, чи тому, куди ходить 30 дітей”, – вважає п. Юрій, один із учасників фокус-групи.

Експерти освітньої групи Української Галицької Партії вже не перший рік працюють із освітніми темами в Галичині. Впродовж останніх кількох місяців займаються дошкільною освітою. Відтак УГП напрацювала кілька важливих пропозицій щодо вирішення проблем дошкілля.

23660216_1591791327534143_77609604_o (1)

“Зміни в дошкільній освіті необхідні вже сьогодні. Освітня група УГП досліджує проблеми та можливості, які мають бути враховані для підвищення якості дошкільної освіти. Завдяки проведенню фокус-груп з батьками, ми краще розуміємо, що треба зробити насамперед, і ми обов’язково будемо наполягати на цих змінах. Зокрема, наші пропозиції стосуватимуться розширення мережі дитячих закладів, вдосконалення системи електронної реєстрації та перерозподілу фінансування дошкільної освіти за принципом, який базується на потребах дітей. Свої напрацювання ми пропонуємо управлінню освіти Львова та інших міст, ми готові ділитися ідеями, допомагати їх втілювати і зробимо все для того, щоб якість дошкілля у містах та містечках ставала краща”, – каже координаторка освітньої групи УГП Ірина Крохмаль.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]