Олександр Ябчанка

 • Народився 1980 року на Закарпатті
 • У Львові проживає з 1982 року
 • Працює викладач на навчальних програмах Українського Католицького Університету
 • Експерт у сферах: реформа системи охорони здоров`я
 • Кандидат: у депутати до ЛМР від Української Галицької Партії
 • Округ: Галицький район Львова

Публікації/виступи у медіа:

 1. Вибір українського лікаря: між жебраком і рекетиром
 2. Де загубилась медична реформа
 3. Що стоїть за “планом лікування” системи охорони здоров’я, який приймає Рада

Близька по духу цитата:

«Дай мені, Господи, душевний спокій, щоб змиритися з тим, чого я не можу змінити; силу, щоб змінити те, що я можу змінити; і мудрість відрізнити перше від другого», – Святий Августин.

Біографія Олександра Ябчанки

 • Повернувся до Львова у 2019 році після того, як два роки був радником Уляни Супрун, для того, щоб продовжувати розпочату командою реформу на регіональному рівні.
 • Шлях Олександра від лікаря до реформатора системи охорони здоров`я був таким:
 • Закінчив Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.
 • З 2005 – 2014 працював лікарем у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі та викладав на кафедрі педіатрії та неонатології у Львівському національну медичному університет імені Данила Галицького.
 • У 2012 Олександр почав займатися громадською діяльністю. Ініціював та був менеджером благодійного проекту “Подаруй дитині надію” для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (м. Львів). За його ініціативи встановили у лікарні новий рентген апарат, який допоміг і допомагає досі сотням пацієнтам.
 • У 2013 став кандидатом медичних наук за спеціальністю педіатрія, гематологія. У 2018 вступив до Київської школи економіки на магістерську програму “Публічна політика і врядування”, де навчається і дотепер.
 • Олександр Ябчанка – кандидат у депутати у Львівську Міську раду у Галицькому районі. Проживає у Львові, де активно займається громадською та політичною діяльністю та викладає в Українському Католицькому університеті.
 • Учасник двох революцій. У 2004 волонтерив в Українському домі під час Помаранчевої революції. А у 2013-2014 був активним учасником Революції Гідності і співкоординатором Громадського сектору Євромайдану. Був залучений до організації і проведення протестних акцій, до 16 січня 2014 року як прихильник ненасильницького спротиву, а після ухвалення ВРУ “Драконівських законів” – учасник протистоянь з правоохоронцями.
 • З 2014 -2016 – менеджер групи з реформи системи охорони здоров’я коаліції громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ. А у 2017 – 2018 головний експерт цієї групи. У цій ролі брав участь у проекті “ЗміниТи”, де, разом з міністром і заступниками впродовж року проводив консультації з зацікавленими сторонами(пацієнтами, медиками, місцевою владою). Фактично у цей час з 2017 році приєднався до команди Уляни Супрун і 2017 – 2019 був її радником. А у 2018 став речником міністерства охорони здоров’я України.

“Бути лікарем у нереформованій системі – це про вибір: бути жебраком у халаті, або рекетиром. Дві революції дали мені усвідомлення, що зміни можливі тільки тоді, коли ти щось для цього робиш. У 2014 я бачив тих, хто намагались змінити країну, незважаючи на ризик бути покаліченим чи убитим. І після цього зміст мого подальшого життя доволі зрозумілий – ті, хто намагались змінити країну ціною власного життя дали мені змогу робити це після їх загибелі. Це певною мірою – життя в борг і я цей борг бачу у побудові демократичної країни з потужними інституціями. Коли така країна буде збудована, я вважатиму свій борг повернутим.”

 • Сьогодні Олександр кандидує до Львівської міської ради. Його головна мета – зробити так, щоб пацієнти отримали доступну і якісну медичну допомогу, а медики – гідні умови роботи і життя. Тому разом з командою Олександр вже сформував комплесну стратегію реформування системи охорони здоров’я у Львові, яка допоможе містянам отримати якісні медичні послуги.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

  [recaptcha]