Ірина Магрицька

Округ №2: Центр+Княгинин

Луганчанка, викладачка, дослідниця Голодомору

Народилася у місті Луганськ. Викладала українську мову і літературу Луганському педагогічному інституті ім. Тараса Шевченка та Східноукраїнському національному університеті ім. Володимира Даля. У наукових колах Ірина Магрицька відома, як дослідниця українського весільного обряду.

“У 2014 році я була активною учасницею луганського Майдану, але тоді дізналася, що мене внесли у так званий “розстрільний список”. Ми якраз із чоловіком були на дачі. Тому прийняли рішення не повертатись додому і поїхали в напрямку Щастя. Єдине, що в нас було – повний бак бензину і паспорти. Ми перебрались до Івано-Франківська. Вирішили, що будемо доживати віку в Україні, за яку боролися на Луганщині. Назад не повернемося”. Ірина Магрицька створила фільм-спогад про Голодомор.

“Уперше я почула розповіді про Голодомор у 2000 році під час експедиції Слобожанщиною. Ми просили людей співати, ділитися спогадами, щоб чути їх мову, особливості діалекту. Багато хто розповідав про голод. Я такого раніше не чула. Свідчення увійшли до книги “Врятована пам’ять”, а невдовзі з’явився документальний фільм “Закляття безпам’ятства”, який підготували удвох із чоловіком, журналістом Олександром Крамаренком”.

Вирішила йти в політику, щоб покласти край корупції у владі, суді, медицині. Щоб не було тендерів під «своїх», недолугого «благоустрою», щоб дотримувалися екологічні стандарти. Щоб учителі були творчими особистостями, а не гвинтиками системи. Щоб молодь на рідній землі отримувала європейську освіту.

Більше про Ірину Магрицьку можна почитати за посиланням.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]