Будь гоноровим, не плати за права!

“Будь гоноровим, не плати за права!”: під таким гаслом розпочалась сьогоднішня акція “Права без хабаря”, що об’єднала навколо себе кілька десятків небайдужих галичан. Відбулось це з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв ДТП на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Українська Галицька Партія виступила ініціатором заходу, оскільки розуміє згубність наслідків корупції у отриманні водійських посвідчень.

Учасники акції влаштувати справжній перформанс. Під заклики з мегафону “Твій хабар коштує комусь життя!”, “Здивуй інспектора – вивчити ПДР!” у знак спротиву купленим водійським посвідченням, роздавали фейкові права на ім’я Тараса Шевченка та Івана Франка. Також на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку зображали крейдою силуети 8 людей. Саме таку кількість людей щодня втрачає наша держава на своїх дорогах. Усі вони стають жертвами порушень правил дорожнього руху. У переважній більшості випадків – через недобросовісних водіїв, що нехтують їх дотриманням, часто через незнання правил дорожнього руху.

Ірина Бек, організатор акції, голова Львівської міської організації Української Галицької Партії:

“Сьогодні у рамках акції “Права без хабаря” ми роздаємо фейкові права, які зроблені зі звичайного картону. Сумно усвідомлювати, що у цей самий час повз нас проїжджають сотні автівок, водії яких мають такі ж фейкові права, тільки зі справжньою юридичною силою. Україна входить до ТОП-країн за кількістю ДТП, тому потреба у актуалізації цього питання є надзвичайно важливою. Українська Галицька Партія виступає “за” те, щоби на українських дорогах їздили професійні водії, щоби система отримання водійських посвідчень була прозорою, щоби викладачі автошкіл перестали шантажувати людей, вимагаючи сплати хабаря у розмірі 4 тисяч гривень. Ми за те, щоб пішоходи також усвідомлювали необхідність знати правила дорожнього руху та, як наслідок, зменшилась кількість нещасних випадках на українських дорогах”.

Сергій Чепара, громадський активіст, отримав права без хабаря:

“За правом володіти водійським посвідченням повинні стояти знання на закріплені практичні навички. Зараз 90% прав купуються за гроші. Я та моя дружина не платили за отримання водійських посвідчень. Ми самотужки успішно склали іспит в автошколі. Такий досвід має чимало моїх друзів на Львівщині, у Києві та на Закарпатті. Тому відповідально стверджую: отримати права без хабаря можливо!”

Святослав Літинський, громадський активіст

“Я вирішив перевірити, наскільки реально в Україні отримати водійські права без хабаря. 5 листопада пішов здавати теоретичну частину іспиту. З 11 людей на іспити, лише 1 людина його склала успішно. Я зробив запит про те, щоб отримати відеозйомку процесу складання іспиту (Закон України “Про доступ до публічної інформації” дозволяє мені робити ці запити, я роблю, отримую і теж прохання, клопотання про ознайомлення з відео). Виявилось, що 57 осіб, які складали практичну частину в автошколі на Данила Апостола, на права здало лише 5 осіб. Виходить, що менше 10% осіб, які реально склали іспит, на наших дорогах керують засобами підвищеної небезпеки. По-суті, у сервісних центрах нічого не змінилося. Мій вуйко розказував про 1976 рік, тоді у нього вимагали хабар у розмірі до 10 рублів. 2019 року хабар все той же, змінилась тільки сума. У процвітанні такого виду корупції є двостороння зацікавленість. Керівник сервісного центру одним наказом міг би змінити все. Однак, хто з них відмовиться від долевого паю на щоденну суму хабарів у розмірі 40 до 400 тисяч грн?”. Завантажити пост-реліз можна за посиланням.

Це не перша акція щодо корупції у львівських автошколах. Півроку тому ми вже виходили під Головне управління поліції Львівщини і закликали галичан здавати іспити самостійно, не давати хабарів для отримання водійського посвідчення.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]