Бучацький район: бути чи не бути?

Загальноукраїнські місцеві вибори 2020-го – це буде остаточна межа першого етапу територіально-адміністративної реформи, яка триває в Україні. Але над громадами будуть райони. Не ті, що є тепер, і далеко не з тими повноваженнями. На Тернопільщині, якщо у Верховній Раді  проголосують законопроект № 6636їх буде чотири. Наразі є 17.

Добре це чи погано? Чи враховує наступний етап реформи думку і побажання людей? Чи можна вплинути на плани “районових” поділів, поки законопроект не прийнятий? Українська Галицька Партія ініціює дискусію на цю тему. Перша зустріч відбудеться 21 березня об 11.00 в Бучачі. Саме тут, вважають місцеві мешканці, мав би бути центр п’ятого району Тернопільської області.

Варіант територіального поділу на райони, якого побоюються люди.

“Справді, законопроект, який до ВРУ подали ще 2017-го, передбачає, що на Тернопільщині залишиться 4 райони: Чортківський, Кременецький, Бережанський та Тернопільський. Цей поділ базується на поділі на госпітальні округи. Вже раніше ми також наголошували: від придністровських сіл Бучацького району до нових запропонованих центрів районів – понад 100 кілометрів. Це і для “швидких” – забагато, і для звичайних людей, яким потрібно буде щось вирішити в районі – не зручно. Можливо, і є сенс говорити про створення п’ятого району – Бучацького, об’єднавши до нього Монастириський і Золотниківську громаду Теребовлянського району”, – зазначає голова Тернопільської обласної організації УГП, уродженець саме цього регіону Олег Вітвіцький.

Суть нового “районування” України один із співтворців реформи Юрій Ганущак пояснює так: “Нові райони – рівень організації державної влади, а не самоврядування. Принцип формування – центри понад 40 тисяч жителів, зона впливу 60 км. Чисельність жителів району – понад 150 тисяч. Районних рад не буде, тільки РДА. Тому бюджету теж не буде. Основні послуги – на рівні громади, а не району”.  Як бачимо, щодо Бучацького регіону Тернопільщини вже дещо не сходиться…

Про свою позицію щодо планів законопроекту 6636 вже заявили депутати Бучацької міської ради. З ініціативи районного осередку Галицької Партії, минулого тижня міські обранці проголосували за звернення до Уряду, голови ВРУ та Президента – аби влада звернула увагу на плани законотворців і не допустила зникнення Бучацького району з нової адміністративної карти України.

“Потрібно діяти швидко, щоб не допустити надміру політичного і бізнесового впливу на процес. Проте комунікація з людьми має бути постійна і максимально широка”

“Є кілька законопроектів, які передбачають новий поділ на райони, – зауважує експерт групи “Система влади” Михайло Семко. – Один передбачає створення в Україні 100 районів, інший – 130. Наразі їх 490. Громадського впливу ці законопроекти, скоріш за все, не передбачають. І тут потрібно діяти швидко, щоб не допустити надміру політичного і бізнесового впливу на процес. Проте комунікація з людьми має бути постійна і максимально широка. Втрачати зв’язок з “полями” урядовцям не варто”.

“Наша ініціатива – це крок до відкритості і публічності адмінреформи. Активні громадяни повинні мати можливість впливати на реформу”,
– каже Олег Вітвіцький.

На круглий стіл 21 березня Галицька партія запросила експертів з адміністративно-територіального поділу і системи влади. Також організатори будуть раді депутатам обласної ради, представникам місцевого самоврядування всього регіону, фахівцям офісу реформ при Тернопільській ОДА, громадським активістам та всім активним жителям Бучача і довколишніх сіл.

“Чути людей – це головне завдання влади. Адже ми, депутати – представники громадян. Але й людям варто пояснити, що і як буде. Тому ми хочемо, аби люди розуміли, що таке нові районні центри, які повноваження щодо ОТГ вони матимуть, як буде залежати громада від нового району. А, відштовхуючись від цього, разом з’ясувати, як маємо діяти далі”, – пояснює Євген Рій, голова Бучацького осередку Української Галицької Партії.

Варто зазначити, що так само різну кількість районів у майбутньому два законопроекти передбачають для Львівщини. 6, 7 чи 8 замість 20 – дилема, яку будуть вирішувати у сусідній до Тернопільської області. Вісім пропонує ГО “Інститут регіонального розвитку”. Напевно, не перша і не остання громадська (та й політична) ініціатива на цю тему…

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]