Бучач вимагає залишити йому статус районного центру!

Адміністративна реформа на Тернопільщині – в дії! Вже створюють ОТГ, нові громади отримують більше можливостей. Але над громадами будуть райони. Не ті, що є тепер, і далеко не з тими повноваженнями. На Тернопільщині районних центрів буде лише 4: Тернопільський, Кременецький, Бережанський та Чортківський. Бучацького – у законопроекті немає.

Саме тому місцеві мешканці забили на сполох: їхню думку не питали!

Євген Рій, голова Бучацького районного осередку Української Галицької Партії, депутат та голова освітянських профспілок, ініціював відкрите обговорення “Впливаємо на реформу!”. Адже такі стратегічно важливі рішення не можуть прийматися підкилимно.

Ми не блокуємо реформу – ми вимагаємо, щоб нашу думку почули.

“Річ у тім, що в області вже було два круглих столи по адміністративній реформі: наша міська та районна рада проти анулювання Бучацького району. Але незважаючи на це, Тернопільська обласна адміністрація вже напрацювала законопроект, в якому статус Бучача як району скасовується. Ми не блокуємо реформу – ми вимагаємо, щоб нашу думку почули”,пояснює пан Євген.

Місцеві мешканці разом із Українською Галицькою Партією вже підготували звернення до ТОДА, Кабінету Міністрів та голови Верховної ради, щоб проект закону про скасування Бучацького району переглянули.

Організатори круглого запропонували сільським радам на сесіях, колективам працівників на зборах та громадським організаціям прийняти відповідні звернення до Голови Уряду, Голови Парламенту, керівника обласної адміністрації, щоб позицію мешканців врахували та внесли зміни до проекту закону змін меж районів Тернопільщини, передбачивши окрему адміністративну одиницю “Бучацький район”. Місцеві активісти переконані, є всі передумови, щоб на Тернопільщині було 5 районних центрів, а не 4.

Під час відкритого обговорення у Бучачі експерти УГП наголосили, що окрім прийнятої резолюції, зустрічатимуться із депутатами Верховної Ради для вирішення цього питання.

Активні громадяни повинні впливати на реформу.

Галицька партія разом із місцевими громадськими активістами хоче зробити процес здійснення адмінреформи максимально прозорим та публічним.

“Ініціатива партійців – перший крокна шляху до відкритості і публічностіпроведенняадмінреформи. Не чиновники, а активні громадяни повинні впливати на реформу“, – резюмує очільник Тернопільської Обласної Організації УГП Олег Вітвіцький.

Експертна група “Система влади” Української Галицької Партії переконана, що успіх реформи залежить від обговорення із громадськістю. Вивчивши питання нового районування Тернопільщини, експерти наголошують: виокремлення 5-го району із центром у Бучачі зробить місцеве самоврядування більш ефективним, покращить якість публічних послуг та дасть змогу місцевим мешканцям долучатися до управлінських процесів.

Долучайтеся до твореннязмін! Разом – переможемо!

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]