Борислав вимагає води!

Попри холод і вітер на міське віче вийшли майже дві сотні бориславчан. Люди вимагають у влади нарешті вирішити проблему з водою, адже з роками вона лише загострюється. Сьогодні, у 21 столітті, мешканці Борислава часто залишаються без води по кілька днів, а то й понад тиждень. Воду тут подають по кілька годин і по деяких днях у тиждень, але не за встановленим графіком. Люди скаржаться роками, але обурення далі фейсбуку заходять рідко.  Перші кроки до вирішення проблеми зробили активісти місцевого осередку Української Галицької Партії.

Щоб вивчити ситуацію, активісти написали низку звернень і запитів до міської ради, КП “Вододар”, регіонального відділення Держпродспоживслужби. Вони здали на аналіз у незалежну львівську лабораторію воду з двох мікрорайонів міста – і отримали висновок: непридатна до споживання.

Далі – всього за два дні зібрали понад 700 підписів людей і подали колективне звернення до голови Львівської обласної адміністрації. Від міської влади ані чіткої відповіді про комплексну програму виходу з кризової ситуації, ані співпраці так і не дочекалися.

Натомість активісти отримали погрози і тиск. Звільнитися з роботи в управлінні культури міської ради або вибачитися за активності “попросили” голову осередку УГП Віктора Кравцова. Проте цього робити чоловік не збирається. Навпаки, він об’єднує громаду, щоб боротися за право на чисту воду.

(Віктор Кравцов, голова осередку УГП у Бориславі)

“Ми детально вивчаємо ситуацію. Залучили експертів. Знаємо, що є кілька варіантів вирішити проблему з водою у нашому місті. Серед них – оголошення міста зоною еколиха. Для цього є кілька причин. Зокрема, і загазованість Борислава.

Ще один варіант – приєднання до Дрогобицької агломерації. Це технічно можливо і не так дорого, як замінити всю систему водопостачання відразу. Але тут також потрібна мудра політика на місці. Тому наш наступний крок: ми створюємо експертну робочу групу, до якої залучимо депутатів різних фракцій міської ради, експертів. Ця група має обрати найкращий варіант, напрацювати дорожню карту, за якою будемо рухатися, щоб Борислав якнайшвидше отримав питну воду”, – каже голова осередку УГП у місті Віктор Кравцов.

Також під час віче виступили кілька бориславчан. Зокрема, депутат, голова екологічної комісії Ярослав Струс та місцеві громадські активісти.

“У нас з крану тече страшна вода. В мене бак на 5 поверсі, то я можу трошки зловити її там, але зате мушу його щомісяця мити, бо ви не уявляєте, що там робиться у ньому. То є страшне! І я роками не бачу змін. Щоразу гірше і гірше. І нічого не зміниться, поки ми є бездіяльні. Якби ми були діяльні, то і влада би більше робила. Тому що від нас залежить, чи буде влада спати, чи буде працювати”, –  розповідає місцева мешканка, членкиня Союзу українок Галина Кваснікевич.

“Тут мав би стояти міський голова. І мав би сказати, що він за 3 роки зробив для того, щоб у Бориславі була нарешті вода. Але тут міського голови нема, нема його заступника. Це сумно. У нас, слава Богу, тут нема війни і снаряди не рвуться, але таке враження, що ми живемо у зоні бойових дій. Люди тікають закордон, влади нема, води нема. Ми не в Африці, де бракує води. Ми в Україні.

Але ми тут, як жебраки, почуваємося.  Влада, яка не здатна пояснити людям, що вона робить, залучити кошти, можливо, навіть міжнародну допомогу, не заслуговує залишатися владою. Запорука сильної держави – це сильна громада на місцях. Всі активні люди мають об’єднатися і поставити владі чіткі вимоги: вирішити проблему з водою”, – наголосив під час віча член Політради Української Галицької Партії, голова фракції УГП у Львівській міській раді Тарас Чолій.

Електронна петиція про воду на сайті е-dem наразі проходить премодерацію. Опублікувати її мають впродовж 2 днів і, схоже, вона стане другою петицією у Бориславі від часу запровадження цього електронного сервісу на початку цього року. Щоб її розглянула міська рада, за 3 місяці петиція має назбирати 200 підписів містян.

У тексті петиції, яку зареєстрували активісти, вони вимагають залучити зовнішніх експертів та

1) Провести комплексний експертний аналіз системи водопостачання м. Борислава за наступними напрямами:

– аналіз кожного з водозаборів міста;
– аналіз технологічної системи водопостачання та водовідведення від водозабору до споживача;
– фінансовий аналіз роботи Вододару;
– аналіз причин ліквідації водоканалу;
– аналіз тарифоутворення;
– аналіз ефективності фінансових вливань в підприємства за останні 10 років;
– аналіз, якщо є, стратегії розвитку водопостачання та аналіз діяльності міської ради у сфері водопостачання;
– аналіз громадської думки про водопостачання в місті.

2) На базі експертної оцінки розробити програму реконструкції системи водопостачання Борислава, яка би передбачала підключення міста Борислава до Дрогобицької системи водопостачання.

3) У результаті аналізів, розглянути можливість зниження вартості водопостачання для мешканців міста.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]