Богдан Панкевич: “Незабаром в Україні зміниться система влади“

Про зачарування людей, нові можливості та майбутнє України – у розмові з головою Політради Української Галицької Партії Богданом Панкевичем.

Так уже склалося, що українці не вірять політикам. Занадто довго нас дурили. Чому Українській Галицькій Партії ми повинні повірити?

Здобути довіру досить важко. Інші партії мають набагато більше засобів для власного піару, що є недешевим задоволенням. А наше суспільство так влаштоване, що куль- тура власного незалежного критичного мислення є призабутою, дуже низькою є звичка пам’ятати, що говорили і робили політики – і що з цього вийшло. Люди звикли емоційно все сприймати – спочатку зачаровуються, потім зневірюються, але коли їм знову талановито сказати що все не так, що вони щось не так зрозуміли – то знову голосують за негідників.
Тому ми, перш за все, розраховуємо на думаючих людей, які з часом переконаються, що УГП варто вірити і підтримувати. Працюємо так, щоб наша репутація була бездоганною і не потребувала реклами.

В Галицьку Партію ідуть, перш за все, сміливі, активні люди…

Галицька Партія… Це щось нове для України. Чи про Україну не йдеться, і ви збираєтеся працювати лише тут, у Галичині?

Ми починаємо з Галичини. Бо тут люди пам’ятають про часи приналежності до Європи – була повага до закону, до приватної власності, культивувалися моральні стандарти та європейські цінності. Все те, що знецінене, чого критично бракує в Україні. Щоб показати приклад іншим регіонам, спочатку треба навести лад у власному краю. Зміна пострадянської системи влади в Україні може відбутися лише як ініціатива знизу, від громад. Ми маємо на меті наведення ладу і зміни системи влади у всій Україні.

Зараз ще хтось вступає в партії? Хто вони, ті люди, які є у Галицькій Партії? Звідки вони беруться?

У партію вступають ті, хто прагне реальних змін і готовий над цим працювати. Це складне питання, бо політика в Україні стала цілком дискредитованою, вважається брудною справою. Тому в УГП ідуть, перш за все, сміливі, активні люди. Ми намагаємося залучати до партії громадських активістів, активну молодь та взагалі людей із доброю репутацією. Всі члени партії проходять люстрацію, і це не одноразова акція, а постійний процес. Колишнім членам компартії та Партії регіонів вступ заборонено.

Львів – місце заснування Вашої партії. Тут Ви маєте депутатів міської ради. Часто вони критично висловлюються на адресу міської влади. Але ж багато-хто вважає, що у Львові все добре…

Порівняно з багатьма іншими містами України, у Львові справи не такі погані, реалізовується багато корисних ініціатив. Але також і повно проблем, нищаться історичні будівлі та й взагалі – історичне середовище. Забудовуються громадські місця, які навіть в радянські часи шанували, як необхідний громадський простір. Не ефективно вирішуються проблеми паркування, збору сміття, діяльність комунальних підприємств часто стає «чорною дірою», де зникають громадські фінанси. Основою всіх цих негараздів у тій чи іншій формі є корупція. Наша праця спрямована до громадян, щоб кожен відчував себе причетним до збереження і розвитку міста. Щоб люди розуміли, що гроші міста – це гроші з їхніх кишень. Що не лише треба радіти з ремонту дороги, але й контролювати, чи на цей ремонт не витрачено значно більше від необхідного, і чи якісно проведені роботи. Щоб відповідально визначати пріоритети – потратити кошти на медичне обладнання яке порятує людські життя, чи ще на один неякісний і не критично потрібний ремонт вулиці.

Якщо говорити про ідеологію, то які основні напрями важливі для Галицької Партії?

Для нас важливими є повернення європейських, християнських цінностей в політику і громадське життя: дотримання верховенства Права, рівність всіх перед законом, пошана і захист приватної власності, рівність можливостей при чесній, відкритій конкуренції, відповідальність перед прийдешніми поколіннями за екологію, збереження природи та історичної спадщини. Адже чесність, особиста відповідальність, протидія корупції, пошана до спільного громадського, дотримання законів, правил і процедур – це базові християнські цінності. А також ми прагнемо ментально, інформаційно і культурно відмежуватися від Росії, замінивши російський інформаційний і культурний продукт українським та європейським.

Є в Україні одна партія, яка чітко показує себе націоналістичною, проукраїнською… То ви – конкуренти чи як?

Націоналістичні партії ставлять на перше місце націю. Наші пріоритети – спочатку Бог, потім Людина і Україна. Ми не конкуруємо на ниві інтегрального націоналізму, але ми – патріоти України. Етичні і моральні християнські цінності та базові права людини не можуть безоглядно підпорядковуватися придуманим кимось інтересам нації чи держави. Цей важливий і жахливий урок людство давно вже засвоїло на прикладі німецького нацизму та комуністичного режиму.

Ця людина має імунітет проти телевізійної брехні та маніпуляції, якими годують наш народ олігархи і влада

От лежить хтось біля телевізора, дивиться на все, що в країні відбувається, і його це все нервує. Вирішує він взяти відповідальність на себе і йти в політику. Чи може ця люди- на реалізувати себе в УГП? Що вона тут буде робити?

Дуже важко різко перейти від пасивного ста- ну споглядання телевізора до активної громадської позиції. Але якщо у людини з’явилося таке бажання – це значить, що ця людина має імунітет проти телевізійної брехні та маніпуляції, якими годують наш народ олігархи і влада. Критичне, незалежне мислення – це основа відповідального активного громадянина. Така особа може долучитися до роботи однієї із наших експертних груп, де люди гуртуються для пошуку шляхів вирішення актуальних проблем громадського життя. Спробувавши себе у ролі громадського активіста, краще познайомившись із пріоритетами та роботою УГП, люди самі вирішують, чи хочуть стати членами партії. Або продовжують допомагати нам у статусі наших прихильників.

Тут відкрита дорога лише для молодих чи старша людина, наприклад, пенсіонер, теж може знайти тут себе?

Ми відкриті для всіх. Зрозуміло, що енергію руху, свіжі цікаві ініціативи забезпечують в основному молоді активісти. Але ніщо не замінить життєвого досвіту і мудрої позиції старших людей. Старша особа може дати цінні поради, поділитися власним досвідом. Може дуже допомогти поширити наші друковані матеріали чи просто спілкуватися зі своїми ровесниками, щоб донести до них думку, альтернативну від телевізійних шоу.

Ваш прогноз: як виглядатиме ситуація в Україні через кілька років і якою буде роль Української Галицької Партії?

Майдан і війна спричинилися, що люди швидко мудріють, стають відповідальними громадянами. Події зараз відбуваються у щораз швидшому темпі. Я вірю, що незабаром в Україні зміниться система влади – замість теперішньої олігархічної пострадянської утвердиться європейська демократична, яка базується на справжньому народовладді, де інтереси громад і державні пріоритети гармонійно поєднуються. УГП системно над цим працює і всіма сила- ми наближає цю зміну. Ми прагнемо, щоб кожен регіон України зберігав свою самобутність – українську самобутність, щоб наші відмінності та різноманітність стали джерелом нашої сили та конкурентоспроможності. Україна повинна стати цивілізованою, заможною країною, що дбає про своїх громадян, підтримує підприємливих і допомагає тим, хто потребує допомоги.

Розмовляла Оксана Остапчук

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]