Богдан Панкевич: “Або корупціонер, або загроза незалежності держави”

Богдан Панкевич – співзасновник Української Галицької Партії, громадський діяч, дипломат, публіцист – про передвиборну ситуацію в Україні, агітацію, власні спостереження та аналіз кандидатів.

В Україні триває війна!

На Сході країни – руїни, смерть і людська біда. Четвертий рік поспіль війна забирає кращих чоловіків зі всієї України, залишаючи сиріт і вдів.

Але переважна більшість людей війну не відчувають. В теплих офісах і затишних кав’ярнях вона видається дуже далекою і не надто загрозливою. На жаль, сьогодні для багатьох українців війна – це абстракція. Люди не усвідомлюють загрози втрати держави. Розмірковують і поводяться як у безпечні мирні часи.

Люди не усвідомлюють загрози втрати держави.

Напруга зростає бо проект “Новоросія” провалюється. Росія терпить фіаско в своїх планах щодо України. І єдиним варіантом виходу з політичного тупику для Путіна є зміна влади в Україні. Саме тому Росія вміло підігріває наше традиційне відчуття нелюбові до влади. Саме тому активно просуває тезу про корупцію, як найбільшу загрозу країні. І, на жаль, досягає успіху.

Найбільш небезпечним кандидатом в президенти багато українців вважають не про-путінських Тимошенко чи Зеленського, а “покривача” корупції Порошенка. За даними, отриманими від поінформованих незалежних експертів, найбільшу загрозу демократії та вільному підприємництву несе Тимошенко. Її реальна програма дій передбачає узурпацію влади та зміну Конституції під власні потреби. Тоді вона зможе керувати країною, аж поки не помре. Паралельно забезпечивши собі тотальний контроль над бізнесом, який буде змушений платити їй постійні “відкати”.

Насправді майже жоден із агітаторів за того чи іншого кандидата не має достовірної та конфіденційної про нього інформації. Не може знати, і тим більше – гарантувати, ЩО насправді цей кандидат буде робити коли посяде пост Президента.

Тоді вона зможе керувати країною, аж поки не помре.

Тому вся їхня агітація – це лише декларації та гра на емоціях. Замість говорити про свою особисту позицію, люди агітують із впевненістю пророків, словесно принижуючи, зневажаючи і знищуючи всіх, хто має інакшу думку.

Особисто я оцінюю реальних, “прохідних”, кандидатів так:

  1. Протистояти Росії у військовому та дипломатичному форматі здатні: Порошенко – добре, Гриценко – задовільно, а Зеленський і Тимошенко несуть реальну загрозу незалежності України.
  2. Зберегти демократію та вільні вибори можуть Гриценко, Порошенко і, можливо, Зеленський, а Тимошенко – це реальна загроза авторитаризму.
  3. Розвитку бізнесу і незалежному приватному підприємництву не загрожують Гриценко, Порошенко і Зеленський, а Тимошенко може стати єдиним олігархом-узурпатором.
  4. Боротьбу з корупцією Гриценко може вести цілком задовільно. Чи зможе Зеленський – невідомо, тут він “кіт у мішку”. Порошенко – корупціонер, але якщо посилиться тиск суспільства та іноземних донорів, то його змусять до правильних кроків. Натомість Тимошенко напевно очолить і підпорядкує корупцію власним інтересам.
  5. Україно-центричну політику задовільно можуть здійснювати Гриценко і Порошенко, а Тимошенко і Зеленський – це продовження русифікації.

Отже, для мене кандидати Тимошенко і Зеленський є абсолютно неприйнятними з огляду на інтереси України та всіх нас. Можна голосувати за Гриценка чи Порошенка. Але зараз Гриценко є не дуже прохідним, і за наступних кілька днів ситуація для нього, напевно, не покращиться.

Ми опинилися у ситуації, коли, або корупціонер, або загроза незалежності держави.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]