Більшого вимагай! Виборча реформа – лише перший крок…

Сьогодні, 15 травня, у різних містах України відбулися вуличні акції на підтримку виборчої реформи. Представники Української Галицької Партії взяли активну участь в організації та стали учасниками акції. Уже цього четверга, 17 травня, Всеукраїнська акція “НІ виборам за законами Януковича!” відбудеться у Києві. Українська Галицька Партія обов’язково візьме участь у цьому заході та закликає до участі всіх небайдужих киян та гостей столиці. 

Чому саме виборча реформа є важлива? 

Суспільство вимагає скасувати виборчий закон Януковича та ухвалити Виборчий кодекс у цілому. Він передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Активісти, свідомі політики та громадські організації наголошують, що виборча реформа – запорука якісного оновлення політичної еліти в Україні, важлива частина Коаліційної Угоди, міжнародне зобов’язання України та передвиборча обіцянка Президента Петра Порошенка.

Коаліційну угоду, де чорним по білому було зафіксовано і зобов’язання щодо проведення виборчої реформи, і необхідність провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими списками, депутати підписали після обрання нового складу парламенту в 2014 році. Після тиску громадськості і вуличних акцій, у листопаді 2017-го Парламент ухвалив один із законопроектів нового виборчого закону мінімальною більшістю у 226 голосів. Впродовж двох тижнів після цього до нього внесли близько 4000 правок.

Якщо законопроект не винесуть на голосування у червні цього року, перспективи його ухвалення примарні, бо наступна парламентська сесія впиратиметься в початок президентської виборчої кампанії в березні 2019 року.

Що це за акція, і чому варто її підтримати? 

Відтак, кілька днів тому учасники акції на підтримку виборчої реформи підписали меморандум про спільні дії. Документ визначає вимоги та правила акції “Ні! Виборам за законом Януковича”. Громадські активісти та політики домовилися, що єдиною вимогою протесту буде запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками на виборах до Верховної Ради України.

Окрім Української Галицької Партії, вимогу також офіційно підтримують Громадський рух ЧЕСНО, ВО “Батьківщина”, рух “Визволення”, політична партія “Громадянська позиція”, політична партія “Демократичний Альянс”, “Європейська партія України”, політична партія “Народний контроль”, політична партія “Національний корпус”, Об’єднання “Самопоміч”, ВО “Свобода”, Київська міська партійна організація партії “Сила людей”, Громадський рух “Хвиля”, а також народні депутати Вікторія Войціцька, Леонід Ємець, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм та інші.

“Наша мета – шляхом мирного протесту в рамках чинного законодавства змусити Парламент виконати власну передвиборчу обіцянку та міжнародне зобов’язання України,” – зазначається у меморандумі.

Тому під час акції 17 травня активісти вимагатимуть від парламенту та Президента ухвалити новий Виборчий кодекс у цілому.

Галицька Партія вимагає більшого

“Ми підтримуємо вимоги акцій, які пройшли у всіх містах України, та вимоги столичної акції, в якій візьмемо участь 17 травня. Але ми вимагаємо більшого. Україні потрібна повномасштабна політична реформа. Що вона передбачає? Все це ми описали в нашій програмі, яка вже давно є на нашому сайті.

Серед головного: 3-відсотковий бар’єр для проходження партій у ВРУ, скасування заборони на участь блоків партій як на місцевих, так і парламентських виборах, можливість бути народним депутатом депутатом не більше двох разів. 

Що дасть нам така реформа? Ми за справедливі правила гри забезпечили соціальний ліфт; за те, щоб партії були зацікавлені висувати добропорядних активістів, лідерів думок аби пройти в парламент; за зменшення ролі грошей і впливів босів-олігархів. Ми переконані, що виборча реформа дозволить  збільшити у владі кількість порядних депутатів з добрими намірами, які заслужили на довіру у своїх виборців“, – каже голова Політради Української Галицької Партії Роман Лозинський

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!