Бар’єри для іноземних інвесторів в Україні знизили!

Реальним кроком до цього став Закон України № 2058-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій”. Закон уже підписав голова Верховної Ради та Президент України, опублікував офіційний вісник ВРУ, тож він набере чинності через три місяці після опублікування, тобто 27 вересня 2017 року.

Цей Закон удосконалив та спростив порядок отримання дозволів на використання праці іноземців та видачі їм посвідки на тимчасове проживання в Україні.

Що ж стосується питання працевлаштування та тимчасового проживання іноземців, Законом встановлено особливі категорії іноземців, які претендують на працевлаштування, зокрема:

  • іноземні високооплачувані професіонали;
  • засновники та/або учасники, та/або бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні;
  • випускники університетів, які входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України;
  • іноземні працівники творчих професій;
  • іноземні ІТ-професіонали тощо.

Окремої уваги заслуговують зміни до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”. Зокрема, вони встановлюють, що іноземці та особи без громадянства, які є засновниками та/або учасниками, та/або бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, зареєстрованої в Україні, та прибули в Україну з метою контролю за діяльністю таких юридичних осіб і отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період дії посвідки. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання, відповідно до вимог закону, є те, що іноземець є засновником, учасником або бенефіціаром. При цьому, розмір частки власності іноземця у статутному капіталі української юридичної особи повинен становити не менш ніж 100 000 євро. Також чітко визначено і перелік відповідних документів.

“Серед пріоритетів Української Галицької Партії в напрямі економіки є зменшення адміністративного та бюрократичного тиску на бізнес, зокрема через позбавлення держави значної частини регулюючих функцій. Прийняття цього закону є кроком до створення сприятливого середовища для залучення іноземних інвесторів. Ми дуже позитивно оцінюємо такі законодавчі ініціативи, оскільки скасування різних перепон для бізнесу веде до розвитку конкуренції, розвитку економіки, а відтак і підвищення загального добробуту українців загалом”, – каже координатор економічної групи Української Галицької Партії Галина Васильченко.

Ознайомитися з офіційним текстом закону можна тут:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2058-19

Огляд українського законодавства здійснює юрист економічної робочої групи УГП Катерина Сойка

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]