Аудит “для галочки” або куди витратили 1,7 млн грн?

У Львові проводять аудит великих комунальних підприємств. Відповідно до прийнятої ще у січні ухвали ЛМР, під перевірку потрапили ЛКП, в яких розмір одержаного чистого доходу від реалізації продукції (послуг) складає понад 5 мільйонів грн, а внески у статутний капітал становлять 5 мільйонів грн.

“Майже 80% бюджету розвитку міста Львова йде на утримання 12 найбільших комунальних підприємств. Наскільки прозоро та ефективно витрачаються ці кошти? Важко сказати. Тому важливо щороку проводити незалежний аудит. При цьому перевірки повинні проводити лише ті компанії, які дотримуються всіх міжнародних аудиторських норм. Це стане чітким громадським контролем за фінансовою діяльністю великих ЛКП”, – говорить депутатка від Української Галицької Партії Юлія Гвоздович.

Саме завдяки її ініціативі почала реалізовуватися реформа комунальних підприємств, що підвищує прозорість діяльності ЛКП і якість управління їхніми фінансами.

“На останньому пленарному засіданні сесії ЛМР нам повідомили, що в 7-и ЛКП аудит вже провели. Але жодного недоліку чи порушення не було виявлено. А на ЛКП ТФ “Львівспецкомунтранс” взагалі не можуть провести аудит. Це виглядає, як мінімум, дивно. Оскільки саме на цьому ЛКП Державна аудиторська служба України за 2017 звітній рік виявила порушень на 55,1 млн грн. Виникає питання – для чого тоді взагалі ми проводимо аудити? Для галочки? При цьому проведення аудитів для Львова обійшлося у 1,7 млн грн”, – заявляє Юлія Гвоздович.

Насторожують не лише позитивні висновки ревізій.
Послуги аудитора для 1 підприємства в середньому коштують біля 200 тисяч грн. Тому рішенням ЛМР рекомендували провести тендер через систему Prozorro. Натомість всі ЛКП напряму уклали договори і цим порушили незаангажованість самого аудиту.

Також результати завершених аудиторських перевірок на 7-и ЛКП досі не були оприлюднені. Хоча повинні бути публічно поширені в 5-денний строк на виконкомі і депутатських комісіях, а також опубліковані на сайті Львівської міської ради.

“Реформа комунальних підприємств мала б показати ефективність роботи керівників ЛКП та доцільність продовження з ними співпраці. Але ми бачимо, як вчергове виконавчі органи ЛМР “обійшли” та порушили усі процедури, щоб лише формально виконати рішення ради.Тому найближчим часом ми з депутатами будемо вносити зміни до процедури проведення аудитів. Бо ж основна функція депутата місцевої ради – контролювати ефективність витрачання місцевого бюджету та роботу виконавчих органів”, – додає Юлія.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!