АРТ – мистецтво досягати успіху в громадах

Нові виклики, перед якими постає країна, формують нову генерацію людей, які не хочуть стояти осторонь реформ. Вони готові їх співтворити. Бо усвідомлюють відповідальність за своє майбутнє і розуміють, яким воно має бути. Ці люди об’єднуються, щоб у спілці досягати великих цілей.

Іван Вережак – сільський голова села Котиківка на Івано-Франківщині. Він очолює не тільки районний осередок УГП у Городенківському районі, але й громадську організацію “Молодіжний Клуб “ТУР”. В колі однодумців заснував у Городенці “Асоціацію Розвитку Територій”. Гасло соціальної ініціативи:  “АРТ – мистецтво досягати успіху в громадах”. Стратегічне бачення розвитку – утворення Городенківської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). А діє АРТ через пожвавлення соціально-економічного та культурного життя краю.

Учасники ініціативи готові і вже розпочали працювати у напрямі розвитку малого та середнього підприємництва, самозайнятості населення тощо. Йдеться, зокрема, і про “зелений туризм”. Саме його, як виявилось із аналізу паспортів сіл району, визначала для себе пріоритетним левова частка населених пунктів Городенківщини.

Вже сьогодні до АРТу на Городенківщині приєдналися чимало місцевих активістів, які мають за плечима багато реалізованих проектів.

Одним із перших до ініціативи долучився Олександр Каглян. В команді АРТу він відповідає за розробку стратегічного бачення як самої ініціативи, так і “дорожніх карт” розвитку ОТГ. Олександр – приватний підприємець у галузі реклами, засновник та головний редактор інтелектуального видання “Знак питання”, яке виходило 2012 року.

Галуззю туризму та ідейно-патріотичними напрямами роботи опікується Андрій Кравець, ветеран бойових дій та один із лідерів громадського об’єднання учасників АТО району, інструктор із піших походів у гори та цікавими місцями Покуття.

За керування проектами в команді відповідає Іван Паламарчук. Молодий чоловік, депутат Копачинецької сільради, не тільки генерує цікаві ідеї, але й володіє наполегливістю в досягненні поставлених цілей.

Один із перших заходів АРТу – “живий ланцюг” на День Злуки, який 22 січня об’єднав жителів Городенки, сіл Котиківка, Ясенів-Пільний, Серафинці. Лейтмотивом заходу стала історична пам’ять про Лева Бачинського, уродженця Городенківщини (с. Серафинці). Він був Віце-президентом ЗУНРу і розпочинав 1919 року урочистості з нагоди Дня Соборності в Києві.

 

Ще одна ідея команди АРТу визріла до 350-річчя отримання Городенкою Магдебурзького права. Активісти ініціювали збір підписів під зверненням до Національного Банку України щодо карбування ювілейної монети міста, присвяченої цій даті.

Турбує Асоціацію Розвитку Територій Городенківщини і питання безпеки мешканців краю. Мова йде про вирішення проблеми безпритульних собак. В районі частішають випадки агресивного поводження цих тварин. Тому АРТ виробив експрес-стратегію. Одним із перших пунктів є формування бази волонтерів, котрі готові долучитися матеріально чи ресурсно до спорудження притулку для собак-безхатченків.

АРТ шукає не тільки проблемні моменти громад, а ще й цікаві точки росту, до яких можна залучити ресурси і які здатні дати поштовх розвитку села чи міста. Наразі активісти проводять анкетування, вишукуючи “родзинки” населених пунктів.  Зібрані дані стають темами круглих столів, які АРТ організовує, залучаючи спеціалістів відповідного профілю. Українська Галицька Партія радо долучається до організації таких зустрічей.

Стратегічний план діяльності АРТу – аж до 2023 року. Очевидно, що мінливий час спричинить його коригування. Єдине, що залишається незмінним у стратегії Асоціації Розвитку Територій: Городенківщина має стати не просто територією, а комфортним домом, в якому хочеться жити кожному.

Віктор Гнатів

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!