Архієпископ Московського партріархату послав УГП “сосать гуцульские смерички”

Через обурливі висловлювання ректора Почаївської семінарії, сьогодні голова політради Української Галицької Партії Ірина Моряк звернулась в Нацполіцію та Прокуратуру.

29 листопада активісти Української Галицької Партії збирали у Почаєві підписи до голів ПЦУ та УГКЦ із закликом розглянути спільний перехід на сучасний григоріанський календар та святкування Різдва зі світом 25 грудня. Такі кампанії відбуваються по всій Галичині з початку листопада.

“У Почаєві ми спілкувалися з людьми, пояснювали про Різдво 25 грудня, ділилися думками та підкріплювали це фактами. Люди нас чули, радо сприймали і активно долучалися до обговорення. Це перемога! Бо ж розумієте специфіку регіону, де все ще досі церква МП», – пояснює голова політради Української Галицької Партії, котра була учасницею акції. Відповідний допис з’явився на сторінках партії.

Та кілька днів після відвідин Почаєва, ректор Почаївської духовної семінарії Російської православної Церкви в Україні (РПЦвУ) архієпископ Шумський Іов (Смакоуз) розмістив в мережі фейсбук повідомлення російською мовою наступного змісту:

«…слышал после всенощной, что там какая-то «партия гуцулов» агитировала, чтобы у нас все было не так, как у москалей… Хочется послать их по-доброму на их родные полонины сосать родные смерички та в трембиты дуть…»

Українська Галицька Партія обурена таким коментарем. Вважаємо, що подібні висловлювання посягають на права громадян щодо свободи віросповідань та світогляду. Це гарантовано кожному громадянину України статтею 35 Конституції України та статтями 3, 4 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Тому сьогодні, 12 грудня 2019 року, голова політради Української Галицької Партії Ірина Моряк звернулась із відповідною заявою до Нацполіції та Прокуратури. “Це розпалювання національної, расової і релігійної ворожнечі та ненависті. Це приниження національної честі та гідності, це образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Наша акція була мирною і ми нікого ні до чого не примушували. Висловлювання ректора духовної семінарії – неприпустимі, ” – коментує Ірина Моряк.

Свій коментар Архієпископ Шумський Іов (Смакоуз Віктор Федорович) розмістив на сторінці у Facebook та після кількох публікацій місцевих медіа про цей інцидент – допис зник зі сторінки.

Водночас, голова УГП також надіслала лист до Міністерства культури, молоді та спорту України, аби ті ініціювали звернення до суду щодо припинення діяльності Почаївської семінарії Російської православної Церкви в Україні як такої.

Нагадаємо, Українська Галицька Партія ініціювала збір підписів до очільників українських церков, аби вони розглянули можливість переходу святкування Різдва на 25 грудня. За кілька тижнів під зверненням підписалися понад 30 тисяч українців. Кампанія по збору підписів триває досі. Залишити свій підпис можна тут

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]