Андрій Смолій: “Ми переможемо”

Андрій Смолій, голова Київської міської організації Української Галицької Партії, координатор ініціативи “Геть від Москви!” у столиці:

“24 лютого у столиці відбудеться перший Всеукраїнський Форум “Геть від Москви!”. Він є продовженням діяльності дуже важливої для нашого часу ініціативи “Геть від Москви”, яка зародилася 2016 року у Львові. З 2017-го ініціатива активно розвивається в столиці України і вже має десятки успішних справ у протистоянні з “русскім міром” та поширенні української мови.

Від самого початку для ініціативи “Геть від Москви” найважливішим постулатом була боротьба за українську мову по всій країні. Ми активно українізовуємо галузь послуг, освіти, українські інтернет-ресурси, органи державної влади тощо.

Ми хочемо поділитися досвідом, бо такі дії вже затребувані не тільки у столиці чи Львові. Поволі вони стають всеукраїнськими. Рух за українську мову може спровокувати масштабну революцію у свідомості українців. Ми повинні усвідомити важливість нашої мови, культури, освіти, історії. Тому Форум “Геть від Москви!” має на меті об’єднати всіх активістів та небайдужих українців в одну потужну силу, яка зможе зрушити з мертвої точки державну систему, що десятками років ігнорувала мовні та ідеологічні питання.

За більш ніж півроку діяльності ініціативи “Геть від Москви!” в Києві ми зробили неймовірне. В українській столиці вперше з’явилася дієва спільнота, яка кожного дня займається захистом киян та всіх українців від мовної дискримінації. Ми почали з дерусифікації інтернет-сайтів, онлайн-магазинів, які не моли україномовної версії. Розробили спеціальний алгоритм дій, за яким люди можуть звертатися до власників цих ресурсів, якщо відсутня україномовна версія.

Наступним важливим кроком стала декомунізація. В Києві величезна кількість перейменованих вулиць, проте лише деякі з них отримали нові вивіски. Вже півроку ми боремося за встановлення нових вивісок по всьому місті, адже нам набридло спостерігати за “щорсами, краснай армієй” та іншими катами українського народу на наших вулицях.

Однією з принципових справ для ініціативи та київської організації УГП був запуск “гарячої” лінії щодо захисту української мови. Маємо сотні звернень! Сотні справ, над якими працюють наші активісти. Більшість із них – у галузі обслуговування. Нам вдалося дерусифікувати десятки магазинів та закладів харчування. І з кожним днем кількість людей, які звертаються до нас щодо української мови, зростає.

Ще один напрям нашої роботи – боротьба з проявами “русского міра” в галузі телебачення, радіомовлення та культури. Ініціатива “Геть від Москви!” вже запобігла показу низки російських фільмів у кінотеатрах країни. Постійно моніторимо радіо- та телеефір щодо порушення законів, зокрема тими, що стосуються української мови та російської пропаганди.

Відтак на Форумі хочемо передати всі ці навички та напрацювання іншим людям, всім небайдужим українцям. Ми хочемо, щоб ініціативи, подібні до нашої “Геть від Москви!”, з’являлися і ширилися по всій країні: від Луцька – до Харкова, від Одеси – до Чернігова, від Дніпра – до Чернівців. Йдеться не лише про мову. Україні дуже важливо відійти від ідеології “русского міра” у всіх його проявах.

Тому першим завданням всеукраїнського Форуму “Геть від Москви!” є консолідація зусиль усіх активістів з усієї країни для досягнення однієї мети – української України. Країни, за яку боролися і вмирали наші батьки, за яку досі воюють наші брати і сини. Ми переможемо. Ми переможемо, коли будемо разом.

Запрошую всіх на Форум до Києва 24 лютого”

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]