Андрій Смолій: “Буде українська у Києві – стане україномовною Україна”

????????????????????????????????????Юрист-міжнародник та громадський активіст Андрій Смолій очолив організацію Української Галицької Партії в Києві. Збори міської організації відбулися 23 листопада. У новообраного голови ми вирішили відразу розпитати, які цілі ставить перед собою Українська Галицька Партія в столиці та як діє тут партійна ініціатива “Геть від Москви!”.

Українська Галицька Партія працює в Києві вже кілька місяців. Проте офіційно міська організація УГП повноцінно почала працювати в столиці з вересня 2017 року. До того була ініціатива “Геть від Москви!” в Києві, яка й досі активно діє.

Ідея приходу УГП до Києва визріла давно, адже киянам потрібне нове дихання в погляді на розвиток міста. З часу Революції Гідності пройшло вже майже 4 роки, проте, фактично, ми бачимо лише косметичні зміни. Реальних змін, які б відчули люди, немає. Особливо це стосується побудови абсолютно нової системи взаємовідносин держави, органів місцевого самоврядування та громадян. Мета УГП в Києві – розвинути тут проукраїнське середовище, яке зможе зробити місто дійсно проукраїнською столицею.

Ми акцентуємо багато уваги на мовній та ідеологічній тематиці

Українська мова та ідентичність є одними із найбільш важливих пріоритетів Української Галицької Партії. Особливо це стосується Києва, в якому продовжується засилля “руского міра”. Ми бачимо, що на четвертому році війни так і не вирішені питання, які ми мали б закрити ще в 90-х- 2000-х. Це, зокрема, питання становища української мови. Телебачення, радіо, преса, сфера обслуговування є, здебільшого, вмонтовані в російську геополітичну модель. Україномовні громадяни є дискримінованими у своїй столиці. Київ повинен стати україномовним, тоді вся країна буде україномовною. До столиці завжди тягнулися люди з усіх частин нашої країни, саме тому вона повинна бути прикладом для всієї України.

Наразі ми запустили гарячу лінію захисту права на українську мову в Києві. Отримуємо десятки дзвінків. Допомагаємо людям. Наші юристи надають фахову допомогу кожному, хто звернувся. До речі, звертаються не лише зі столиці, а й зі всієї України.

Щодо планів – будемо працювати над тим, щоб Київ став україномовним. Якщо не зараз, то років через 5-7. Для цього будемо популяризувати українську, будемо працювати над змінами в законодавстві, будемо допомагати киянам захищати свої права.

Ми займаємося у столиці не тільки питаннями мови. Є й інші ініціативи.
Почали з транспорту

23897408_1491991144172016_1214835657_o

Це одна з найбільш болючих точок для містян. Безладна транспортна інфраструктура, відсутність нормальних перевезень громадським транспортом, небезпечні маршрутки, безвідповідальні перевізники. І це лише кілька тез. Наразі підготували пропозиції до КМДА щодо чітких правил для перевізників. Це і нові транспортні засоби, прозора структура оплати за проїзд, виховані та навчені водії, чіткий графік. Наприклад, якщо маршрутка на якийсь момент має певний граничний пробіг, вона вже не може використовуватися як громадський транспорт. Це ж небезпечно для пасажирів. Аналогічно це стосується зупинок. Тут варто згадати нещодавню трагедію в Києві, коли маршрутка збила двох людей. Хто за це буде нести відповідальність? Це комплексна проблема. Тут винні не лише водії. Зупинки громадського транспорту повинні бути зручними, безпечними та комфортними. Для нас це пріоритет.

Не варто забувати і про прибудинкові території, під’їзди та якість надання комунальних послуг. Все це, і ще багато речей, є пріоритетними для нашої партії.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!