Блог. Андрій Боднарчук про виплати учасникам бойових дій до 5 травня

адвокат, юрист Івано-Франківської обласної організації Української Галицької Партії

Анансовану щорічну разову грошову допомогу до 5 травня цього року мали отримати 1 003 333 особи, у тому числі учасники бойових дій. І для відповідних виплат у Державному бюджеті України було передбачено понад 1,3 млрд. грн.

Районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат мали перерахувати кошти через відділення зв’язку або банки на особові рахунки громадян у відповідних розмірах. Та не вперше обіцяне не було втілене у повному обсязі. Хтось отримав, а хтось – ні. То що ж робити? Знову людям потрібно оббивати пороги владних структур? Як адвокат я раджу звертатися до суду. І готовий у цьому допомогти, надавши фахову юридичну підтримку.

ЩО КАЖЕ ЗАКОНОДАВСТВО?

Ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком. Таким чином, розмір виплати у 2020 році має складати 8190 гривень.

Виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня можуть отримати: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертви нацистських переслідувань.

Детальніше пропоную розглянути в інфографіці:

ЧИ МОЖНА ПІСЛЯ 5 ТРАВНЯ ОТРИМАТИ ТАКІ ВИПЛАТИ?

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги, та через суд отримати кошти.

ЯКІ ДІЇ?

Судова практика позитивного рішення вже є. Як адвокат і юрист готовий захищати інтереси громадян. І допомогти у відповідних зверненнях.

Для отримання такої грошової допомоги учаснику бойових дій, який демобілізований, не є пенсіонером чи інвалідом війни, необхідно подати:

– заяву;

– реквізити розрахункового рахунку;

– копію посвідчення УБД.

Для юридичної підтримки прошу звертатись за телефоном: (066) 140-54-07 (Андрій Боднарчук).

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]