“Алло, вас заміновано”: що загрожує псевдомінувальникам

Олександр Золотухін – юрист міської організації УГП – розповідає про наслідки та відповідальність псевдо-замінувань.

Днями у маленькому містечку Калинів, що на Львівщині, трапилася надзвичайна ситуація – надійшов виклик про замінування школи.

Ситуація схвилювала не на жарт, адже школа – це особливе місце. Крім того, у місті дислокується окрема бригада армійської авіації, яка з початку АТО захищає нашу країну на Сході, то ж асоціації із цим повідомленням були різні.

На щастя, дзвінок виявився фальшиви. Проте, хочу зупинити увагу на відповідальності за такий виклик.

Чинний Кримінальний кодекс України містить статтю 259, яка передбачає відповідальність за такі дії шляхом позбавлення волі на строк від двох до шести років.

На превелике щастя цієї особи вона є саме малолітньою.

Як бачимо, Кодекс не визначає альтернативи покаранню, тобто штрафом не обійтися. У випадку нашого міста дзвінок (за інформацією поліції) був здійснений малолітньою особою (15-річним учнем), яка просто не хотіла писати контрольну.

На превелике щастя цієї особи вона є саме малолітньою. А стаття, яка передбачає відповідальність, не включена до переліку тих, за які покарання настає швидше 16 років. Тому для цього учня буде визначено захід виховного характеру встановлений статтею 105 КК України, а саме:

  1. застереження;
  2. обмеження дозвілля;
  3. передача неповнолітнього під нагляд батьків чи педагогічного колективу;
  4. покладення на неповнолітнього обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків;
  5. направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення.

Якщо б хлопцеві на момент вчинення цього злочину було 16 повних років і більше, то суд (за аналізом судової практики) застосовував би щонайменше умовний термін покарання. А це вже тягне “клеймо” особи, що притягалася до кримінальної відповідальності.

Саме тому таке ніби-то жартівливе повідомлення не лише створює багато незручностей та роботи екстреним службам, але й несе серйозну відповідальність для особи-“жартівника”.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]