Активісти УГП заблокували вагони зі сосною у Ходорові

На залізничній станції маленького галицького містечка – Ходорова – 17 травня активісти та місцеві депутати Української Галицької Партії заблокували 53 вагони, навантажені кругляком сосни. І це вже після всіх київських перевірок, гучних скандалів із капатськи лісом і заборон масово вирубувати та вивозити деревинну сировину, які начебто проголосив міністр екології Остап Семерак.

Усі вагони партійці зазнимкували, відзняли на відео і, щоб з’ясувати ситуацію, відразу звернулися до начальника станції.

“Начальник станції показувати документи (товарно-тренспортну накладну і сертифікат про походження деревини) нам – як представникам місцевої влади – навідріз відмовився. Натомість викликав поліцію, заявивши, що ми перешкоджаємо його професійній діяльності. І ми викликали поліцію також: нехай з’ясує бодай, звідки і куди везуть український ліс, повідомить нам, за яким таким правом його вивозять і чому так таємно”, – каже депутат Жидачівської районної ради від УГП Тарас Матвіїв.

Тим часом до активістів не раз підходив охоронець станції, попереджаючи, щоб фотографувати чи наближатися до вагонів з деревиною навіть не намагалися більше. Інакше чоловік погрожував застосувати силу.

Пильнувати вагони з сосною активісти залишилися на всю ніч. За цей час повз них промчало ще 2 подібні ешелони з українським лісом на експорт. А на ранок до Ходорова прибули працівники СБУ зі Львова, яких викликали активісти. Лише тоді начальник станції погодився надати документи на деревинну сировину.20160517_191002-min

“Ми разом із працівниками СБУ перевірили, чи відповідає об’єм тієї деревини, яка перевозиться, тому, який зазначений у товарно-транспортній накладній. Обійшли кожен вагон. Вагони прямують із Рівненщини – до Румунії. Кінцева станція у документах не зазначена, але на деяких вагонах крейдою написано “Ліс – Румунія”. Працівники станції та мешканці Ходорова кажуть, що через містечко за добу переїжджає 6-7 подібних ешелонів. Мораторій на експорт сировини з сосни набирає чинності з 2017 року, тому намагаються вивезти все, що зможуть”, – каже Тарас Матвіїв.

“Цей вантажний поїзд з деревинною сировиною затримано за підозрою у підготовці до вчинення контрабанди деревини до країн ЄС. Відправниками зазначені підприємці з різних областей західної та північної України. Служба безпеки України залучила працівників митниці та природоохоронної служби для огляду вантажу та супровідної документацї. По 7 вагонах є підозра у підробці декларацій. Приймаються рішення щодо складання протоколів про порушення митних правил”, – написав на своїй сторінці депутат місцевої ради Ходорівської об’єднаної територіальної громади від Галицької партії Олег Бончинський, який також провів ніч з 17 на 18 травня на колії залізниці.

Нагадаємо, що активісти Жидачівського осередку нашої партії вже кілька місяців намагаються відстежувати ситуацію з вирубками лісів у своєму регіоні.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]