5 столичних вишів перейшли на українську

Українізувати їх всього за рік вдалося активістам ініціативи “Геть від Москви!”. Конституція і закон “Про освіту” гарантують державну як мову освітнього процесу в усіх закладах освіти. Але насправді не в усіх українських вишах про це пам’ятають.

“Найчастіше студенти скаржаться на російську мову на лекціях і семінарах у групах на зразок “И так поймут!” на Фейсбуці . Ми дізнаємося про такі факти і скеровуємо до вишів-порушників звернення, оскільки студенти самі часто не завжди готові йти до викладачів і говорити, що вони не розуміють, коли їм пояснюють матеріал російською”, – розповідає активіст ініціативи Української Галицької Партії “Геть від Москви!” Олександр Золотухін.

Харківський університет ім. Каразіна, Київський політехнічний інститут, Національний авіаційний університет, Харківська академія мистецтв і Київська дитяча Академія мистецтв перейшли на українську на вимогу активістів. Подібна ситуація була і в одному з київських садочків. До активістів звернулися батьки, діти яких відвідують цей заклад. Якщо виші реагували по-різному, а часом і доволі смішно, то тут швидко зреагували на проблему і виховательки перейшли на українську.

Цікава реакція вишів на ініціативу. Одні визнавали зауваження слушним, а інші робили вигляд, що у них усе гаразд і на мову агресора вони переходять виключно… на вимогу студентів.

КПІ відреагував доволі кумедно. “Нам відповіли, що ніхто раніше не звертався до них з таким проханням. Ще кажуть, що переходять на російську, бо студенти самі просять, мовляв, російською зрозуміліше”, – каже Олександр Золотухін.

А ось Харківський університет ім. Каразіна навіть провів спеціальне засідання кафедри і соціологічне опитування серед студентів. Свою помилку там визнали – справді, україномовна частина студентів переважила. Виш миттєво визнав свою помилку і студентам повернули навчання рідною мовою. Так само повелися і в Київської дитячої Академії мистецтв. Тут ректор видав окремий наказ, виш його дотримується.

“Ми також зверталися у Міносвіти. Але на наші запити не реагують – з жовтня нам досі не прийшло жодної відповіді,” – каже Олександр.

Якщо твої права навчатися рідною мовою порушують у виші, не мовчи і пиши нам у повідомлення! Наші юристи ініціативи “Геть від Москви!” законним способом відвоюють твоє право.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]