5 кроків до відповідальності за відходи

Іванка Гаврилко, член Політради Української Галицької Партії, еколог

“На початку  літа всю Україну сколихнула трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова, яка, насправді, могла трапитися будь-де в Україні. Це лихо показало рівень загальноукраїнської проблеми, яка перманентно не вирішується у нашій державі.

З часу трагедії минуло вже 4 місяці, але у Львові небагато зроблено для вирішення проблеми. Так, сміття з міста вивозили. До цього міська влада доклала основних зусиль, відтак і витрати з міського бюджету лише на вивезення сміття додатково становлять десятки мільйонів гривень.

Щодня у Львові утворюється близько 660 тонн сміття

Однак зроблено недостатньо. Від самого початку варто було здійснити рішучі комплексні дії щодо врегулювання ситуації зі сміттям у місті. Та й зараз не пізно “взятися за голову”. Що маю на увазі? Нам потрібно:

1) працювати над зменшенням кількості сміття в місті. Зокрема, вилучаючи корисні компоненти відходів. Так зможемо покращити як екологічну, так і економічну ситуацію. Допоможе в цьому встановлення контейнерів для пластику, паперу та скла, а також широка інформаційна кампанія;

2) розробити та широко презентувати проект рекультивації сміттєзвалища. Не можна залишати зону екологічного лиха в такому стані, як вона є зараз;

3) залучити інвестора для будівництва сміттєпереробного заводу з глибинною переробкою сміття та, спільно з владою Львівської області, знайти земельну ділянку для будівництва заводу;

4) при облаштуванні нового полігону, сміттєпереробного заводу, станції перевантажування сміття чи контейнерних майданчиків, подбати про всі необхідні заходи для захисту навколишнього середовища та здоров’я людей;

5) знайти винних посадових осіб, які своєю халатністю чи бездіяльністю призвели до таких наслідків, притягнути їх до відповідальності. І що найголовніше: вжити всіх заходів, аби не допустити повторення такої ситуації у майбутньому в жодному місті України.

Вилучення вторинної сировини зменшить об’єм сміття на 40%, що дозволить економити 350 тис. грн щомісяця.

Насправді, готовність громад спільно працювати над вирішенням сміттєвої проблеми показує готовність побудови нової України, а політичні амбіції тут мали б відійти на задній план.

Я переконана, що львів’яни готові змінюватись і більш ощадно ставитися до ресурсів та самостійно вирішувати ті проблеми, які їм під силу. Про це свідчать громадські ініціативи, дискусійні зустрічі на тему зменшення та сортування відходів, еко-акції та еко-тренди, які міській владі вартує всього лиш активно підтримувати та розвивати. Цього року у Львові вперше запустили Громадський бюджет, в межах якого львів’яни самостійно подають пропозиції, на що витрачати кошти міського бюджету. Два проекти, подані на конкурс, передбачають витратити 260 тис. грн на розробку інфраструктури для утилізації органічного сміття та забезпечення можливості сортування відходів. Це означає, що люди готові самі брати на себе велику частину відповідальності за відходи”.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту