2 прибирання = 200 кг сміття

Вийти на вулицю та береги річки. Поприбирати. Запакувати сміття у мішки. І… здати їх на переробку. Знаєте, де це? Ні, це не Токіо, Відень чи Варшава. І це навіть не студентів відправили на толоку. Це все про село Копачинці Городенківського району.

З турботою про довкілля

У Копачинцях, завдяки завзяттю місцевих активістів, вже звичною справою стало регулярне прибирання території. Тепер вони розпочали сортування сміття і здають його на вторинну переробку.
“Ми це зробили! Здали сміття на переробку. За два дні прибирання назбирали 200 кг пластикових пляшок.  Переважно від води, пива та олії. Незначна кількість від “хімії” і косметики. Здали і навіть повернули гроші за мішки”, — розповідає депутат Копачинецької сільської ради, активіст Української Галицької Партії Іван Паламарчук.

“Маємо мету, щоб сміття, яке можна переробити, проходило шлях від домогосподарств, магазину до заводу через пункти збору та сортування, і оминало провали, яри, ліси та Дністер”, — ділиться Іван Паламарчук.

Пляшки зібрали, потім їх відсортують за кольором у Городенці, пресують та відправлять на сміттєпереробний завод.
Прибирання
Серед наступних етапів копачинецьких активістів — створення пункту перетримки сміття. До організації планують залучити і сільську раду. А також треба знайти оптимальний для Копачинців варіант збору відходів. І зайнятись просвітницькою роботою серед населення. “Адже важливо знати, що і як сортувати, навіщо взагалі сортувати, і яке значення це має для довкілля, села та кожного з нас”, — зауважує Іван Паламарчук.

Перший досвід Котиківки

Першим сортувати сміття на Городенківщині почав інший наш активіст – сільський голова Котиківки, заступник голови Івано-Франківської обласної організації Української Галицької Партії Іван Вережак. Він встановив у селі спеціальні контейнери для різних відходів.

“Ми зберігаємо природні ресурси. А пластик, скло, папір є цінною сировиною для вторинної переробки”, – говорить Іван Вережак. Ось так Котиківка стала флагманом із сортування сміття в районі.

Головне — почати. Далі справа за організацією злагодженої системи.

У Галицькій Партії підтримують такі ініціативи, які вже стали доброю традицією серед активістів. Зокрема, партія регулярно виступає партнером різноманітних екологічних акцій та проектів. Цивілізоване поводження з відходами має стати гарною звичкою не тільки в окремих населених пунктах чи серед окремих свідомих громадян, а увійти в побут кожного українця.

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]