“100 кроків до неба”: львів’яни запалили свічки у пам’ять про Небесну Сотню

Ця дівчинка, якій мама пояснює про Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича, народилася три дні після його розстрілу на Майдані у Києві. Сьогодні, п’ять років по тому, Юстинка тримала портрет Героя і була наймолодшою учасницею акції “100 кроків до неба”.

До Дня пам’яті Небесної Сотні сьогодні, 20 лютого, вздовж вулиці Героїв Майдану у Львові львів’яни запалили 108 свічок – відповідно до кількості загиблих на Майдані. Упродовж години – з 8.30 до 9.30 люди тримали у руках портрети Героїв із Львівщини. Всього 21 портрет. Акцію “100 кроків до неба” організувала Українська Галицька Партія разом із громадськістю міста.

Так хочуть від самого ранку нагадали всім, хто їхав по цій дорозі на роботу чи навчання, які страшні події пережила наша країна в лютому 2014-го і якою була ціна перемоги Революції Гідності 5 років тому.

Ось кілька коментарів учасників акції:

“У ці 3 лютневі дні 18-20 лютого на Майдані було дуже гаряче. Було дуже багато вогню – і на барикадах, і в серцях людей. Сьогодні ми згадуємо ті дні, згадуємо ту жертву Героїв Небесної Сотні. І хочемо, щоб цей вогонь примножувався, поширювався і палав у серцях людей довго після революції. Тому що тільки цей вогонь може принести справжні зміни, за які ми тоді всі були на Майдані, за які Герої Небесної Сотні поклали свої життя”, – пояснює учасник акції, голова Політради Української Галицької Партії, пластун, політолог Роман Лозинський.

“Ми всі пам’ятаємо, як у перші місяці і роки після революції на вулиці Інститутській у Києві, яка також, як і ця, підіймається догори, так само горіли свічки і стояли портрети загиблих. Там не було жодного пафосу, там була тиша і молитва, там усе було щиро. Нині в нас тиха акція, ми принесли свічки і портрети на вулицю Героїв Майдану у Львові. І так само намагаємося відтворити ту тишу й пригадали всі ті події, які пережили на Майдані”, – каже учасник Революції Гідності, архітектор, голова обласного осередку УГП Іван Щурко.

“Ми маємо молитися, але пам’ятати, що народилася нова країна. Я вірю, що ті жертви, які були принесені, не марні. Ця жертва дуже велика, але завдяки їй ми маємо шанс рухатися вперед, ми вирвалися з рабського стану, який у нас був, ми зрозуміли, де є наш ворог, звідки біда і хто нам справді заважає будувати нашу країну”, – зазначає голова ГО “Люди країни” Василь Курій.

“Тоді ніхто не знав, як і коли закінчиться революція. Сьогодні я відчуваю порожнечу всередині. Тому що люди поховані, але не “помщені”. За їх смерть ніхто досі не заплатив. Хрести на їх могилі кровоточать. І їх смерті я не приймаю, поки кожен виконавець і співучасник не названий і покараний. А до того часу ми відчуватимемо порожнечу. Поки не відомий вбивця, загиблий ніби питається у нас: ”Чому досі так?” – переконаний голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді Тарас Чолій.

Українці нічого не забули. Справа, котру ми всі розпочали тоді на Майдані, досі триває. Хоч і повільно, але Україна робить ті кроки вперед, про які мріяли герої Небесної сотні.

“Я впевнена, що цей час, 5 років, не пройшли даремно. Я впевнена, що ці люди перш за все хотіли би, щоб ми не просто їх пам’ятали, а щоб ми ті зміни, яких так потребує Україна, втілили”, – вважає заступниця голови Львівської міської організації УГП Наталія Піпа.

Акція відбулася без партійних прапорів та політичних гасел.

 

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]