Заява Української Галицької Партії щодо виступу у Верховній раді Президента Ізраїлю

Україна за короткий період часу вдруге потрапляє під удар російської пропаганди з вуст політиків інших держав. Огульне звинувачення українців у масових вбивствах євреїв з уст президента Ізраїлю вимагає нагадати деякі історичні факти про спільну боротьбу і взаємопоміч єврейського і українського народів.

Особливо це стосується території поліетнічної Галичини, де на відносно невеликій території проживала четверта частина світового єврейства, де українці, як домінантна нація, мирно зживались і з євреями, і з поляками, і з німцями, вірменами та іншими національностями.

Такі постаті як митрополит Андрей Шептицький, отець Омелян Ковч, членкиня ОУН Олена Вітер та інші їх сучасники в часи смертельної небезпеки врятували тисячі євреїв від смерті, ставлячи під неймовірну загрозу своє життя. Сотні євреїв перебували в лавах ОУН та УПА. Серед найвідоміших — Ніл Хасевич, Самуель Нойман, Добровський Лейба-Іцик Йосифович, Іцик Добровський, Варм Шая Давидович.

І ця традиція має довгу історію — від блокування українських партій з сіоністами на виборах часів Австро-Угорщини до Жидівського куреня під командуванням Соломона Ляйнберга – самостійного оперативного військового підрозділу 1-го корпусу Української Галицької Армії часів ЗУНРу. В Бабиному Яру в одній могилі з євреями лежать і розстріляні там активісти ОУН.

Завжди була солідарність між єврейськими та українськими дисидентами — ми мали спільного ворога: нелюдський комуністичний режим. Ворога, нагадаємо, і незалежної єврейської держави Ізраїль.

Тому сумно чути ретрансляцію совдепівських кліше про українських націоналістів, кліше, створеними в КҐБ та ідеологічних відділах ЦК КПРС з вуст вищого керівництва цієї держави. Боротьба українців за незалежність супроводжувалась протистоянням і кровопролиттям, супроводжувалась і страшними злочинами. Злочинами зі всіх сторін. І злочинці мають бути названі поіменно — незважаючи на їх національність.

Злочини чинилися на нашій землі — тому це мусить зробити Українська держава. Кожен рік, кожен тиждень зволікання з цим буде породжувати нові і нові звинувачення, нові і нові вигадки проти нашого народу. Ми повинні чесно визнати вину за злочини “наших” злочинців, усвідомити її і попросити прощення.

Але ми не маємо права мовчати, сховавши яко страус голову в пісок, коли огульно очорнюють наших героїв, героїв, що йшли на муки, щоб здобути незалежну Українську державу.

Нагадуємо Президенту України, що мати гідність бути на цій посаді в незалежній Україні він завдячує власне цій героїчній боротьбі, пам’ять про яку намагаються сплюндрувати. Ображена гідність цих героїв, ображено цілий український нарід. Тому вимагаємо від Президента України адекватної реакції щодо захисту гідності української нації.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту