Забудовнику на Знесінні протистоять понад 200 львів’ян

Тема будівництва у парку “Знесіння” не сходить з перших шпальт львівських інформаційних ресурсів. Боротьба мешканців та громадських активістів стала безпрецедентним прикладом активізації та консолідації зусиль задля збереження парку та протидії черговій незаконній забудові.

Історія з т. званим “готельно-рекреаційним комплексом” на Довбуша, 15 триває понад 10 років, впродовж яких було вчинено і продовжуються незаконні дії з відчуження земельної ділянки, оформлення права власності на неіснуючі споруди, неналежного погодження документації, зрізання дерев і найважливіше – ігнорування інтересів та прав мешканців міста, громади Львова.

У процесі судових розглядів, які відбуваються з перемінним успіхом, виявляються щораз нові факти корупції, службових зловживань, “традиційного” кумівства серед чиновників.

17098273_1391486414248743_7827959418340266180_n

Зокрема, дивною є поведінка, точніше, повна бездіяльність з боку дирекції Регіонального ландшафтного парку “Знесіння”, справжнім завданням якої мало б бути збереження цілісності і природної цінності парку.

Протистояння триває і члени УГП, спільно з  громадськими активістами та мешканцями продовжують боротьбу як в практичній, так і в юридичній площині. Зокрема, вони долучаються до фізичного чергування/блокування будівельного майданчика.

“Також ми беремо участь у судових засіданнях, які стосуються цієї скандальної забудови, шукаємо правових механізмів протидії чергового прояву львівської будівельної мафії. Скасувати забудовнику містобудівні умови та обмеження тепер можуть депутати міської ради, підтримавши більшістю голосів таке рішення. І на початку березня я подав проект такої ухвали міської ради, проте, успішно пройшовши візування, його вперто не вносять у порядок денний для розгляду на пленарному засіданні сесії міської ради”, – каже голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді Тарас Чолій.

17022339_1391486217582096_3991350263336954588_n

Також у березні цього року Галицька партія подала скаргу до Міністерства юстиції України. Скаржаться партійці на дії державного реєстратора, який незаконно зареєстрував право власності на “незавершене будівництво”. А 13 квітня, за Наказом Міністерства юстиції (№ 1343/7), щодо цього державного реєстратора призначено камеральну перевірку (на основі документів).

“Нашу скаргу з вимогою скасувати незаконну реєстраційну дію державного реєстратора щодо реєстрації права власності на “незавершене будівництво” на Знесінні адміністративна комісія вже розглянула. Наразі ми очікуємо офіційної відповіді та належної реакції на дії горе-реєстратора”, – каже Тарас Чолій.

Крім громадських активістів, які відстежують  та реагують на більшість скандальних забудов у місті, до протесту проти забудови парку та організації цілодобової варти на Знесінні дуже багато долучилися місцеві мешканці.

Ірина Гринюк“Я живу поруч. Мої вікна виходять на Лису Гору. Це єдина місцина тут, яка ще лишилася для львів’ян, куди туристи приходять рідко. А я хочу, щоб для львів’ян ще залишилися хоч якісь зелені зони. Я гуляла з дитиною 20 лютого і побачила оголошення, що відбуватиметься суд щодо забудови, яку планують тут, у парку. Лишалося до судового засідання 2 години, і я з дитиною пішла туди. До цього я взагалі не знала, що прості громадяни можуть приходити на судові засідання. Після того я поговорила з сусідами, пояснила всю ситуацію, і люди відгукнулися. Ми почали гуртуватися і спершу прийняли рішення не допускати вантажівок на будівельний майданчик”, – розповідає “сусідка” скандальної забудови”, координатор цілодобової громадської варти, екскурсовод Ірина Гринюк.

Ще більше активувалися люди, коли отримали яку-не-яку, але підтримку від судових органів. Нагадаємо, 28 квітня  Господарський суд Львівської області оштрафував фірму “Архібуд” на 76 тисяч гривень за незаконну вирубку дерев на території парку “Знесіння”. А ще раніше, 7 квітня, у Господарському суді Львівської області відбулося засідання у справі щодо забудови парку “Знесіння”. В результаті було винесене рішення про часткове задоволення позову, а саме – визнати недійсним договір оренди між ЛМР і “Архібудом”, і частково витребувати земельну ділянку по вул. Довбуша,15 в повному обсязі на користь держави.

17021748_1391486537582064_450028042761068849_n

“До рішень суду місцеві мешканці побоювалися чинити різкі дії проти забудовника, адже остерігалися відповідальності. Тепер, коли ми знаємо, що є ухвала суду, діємо рішуче: блокуємо вантажівки, викликаємо поліцію. Якщо якісь громадські активісти борються проти забудов, а місцеві мешканці пасивні – це дивно. В нас згуртовані різні сили, і місцеві мешканці – одні з найактивніших у цьому протистоянні. Наразі я координую громадську варту біля будмайданчика, обдзвонюю людей, складаю графік чергувань. У них беруть участь уже понад дві сотні львів’ян”, – підсумовує громадська активістка і сусідка скандальної забудови у парку Знесіння Ірина Гринюк.

Наразі протистояння зі забудовником парку триває. Активісти Української Галицької Партії також беруть участь у цілодобових чергуваннях, разом із громадськими активістами та мешканцями мікрорайону відстежують ситуацію у судах, а також роблять усе для того, щоб зрушити з місця і таки внести у порядок денний сесії ЛМР проект ухвали про скасування містобудівних умов та обмежень щодо цього об’єкта. Його, нагадаємо, вже понад місяць тому подав голова фракції УГП у міській раді Львова Тарас Чолій.

Назар Верхотура

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!