“Якщо децентралізація – добровільний процес, то хай він буде добровільним”

Про бачення процесу децентралізації на Львівщині Голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді Тарас Чолій розповів у студії радіо “Львівська хвиля”. Публікуємо нотатки цієї розмови.

Ми маємо сумніви щодо процесів децентралізації в області. Нинішній формат децентралізації ми називаємо це “феодалізацією”. Тому що процес об’єднання громад – це є апріорі добровільний процес, коли люди вирішили, що їм добре жити разом, і вони об’єднуються. Так і прописано в законі. Але відбувається трохи не так, тому що десь на рівні Кабміну чи Адміністрації Президента, чи місцевої державної адміністрації пишуться якісь плани, і райони ділять за тим принципом, як вгорі вважають за потрібне. Дуже часто ніхто просто не чує думки громадян.

imgonline-com-ua-compressed0zwxlqpg1wox

Я можу навести кілька таких яскравих прикладів. Наприклад, створення громад в межах Пустомитівського району. Там мешканці села Відники почали протестувати проти того, що в сільській раді Звенигорода, до якої належать Відники, був сфальсифікований протокол громадських слухань. Тобто, ніби Відники, разом зі Звенигородом, хочуть приєднатися до Пустомит. Хоча поруч вже функціонує доволі успішна Давидівська громада, до якої кілька кілометрів, і люди з Відник хотіли доєднатися радше до Давидівської громади, ніж до Пустомитівської. Пустомити далеко, і ніхто не вірить, що у Пустомитах будуть думати про Відники, коли в громаді буде 50 сіл. Люди повстали.

Така сама ситуація в Миколаївському районі. Люди з кількох сіл виступають проти того, щоб об’єднуватися з Миколаєвом. Зрозуміло, що вони, можливо, не завжди праві. Але вони порахували свої бюджети, зрозуміли, що в них справді є профіцит бюджету, що вони самодостатні і можуть утримувати свою школу, ФАП, відділок поліції і т. д. То дайте їм можливість об’єднатися! А вже пізніше, якщо вони будуть неконкурентноздатні, хай приймають рішення: приєднуватися чи не приєднуватися до Миколаєва. Якщо це є добровільний процес, нехай він і буде добровільним!

olrvldovzhapdyevar

З іншого боку є “місцеві князьки і феодали”, які хочуть тримати під ковпаком цілі райони. Зокрема, це дуже яскраво видно у Пустомитівському районі. Замість того, щоб створилися Щирецька, Давидівська, Пустомитівська й інші громади, там пропонують знову зробити, фактично, той самий район.  Все централізувати, все контролювати, на все впливати.

Децентралізація – справді єдиний вихід для нашої держави. Але тут все залежить від людей: наскільки вони зможуть відстояти свій інтерес. Якщо люди будуть готові стояти до кінця, якщо доведуть, що не готові об’єднуватися так, як їм написали зверху, я думаю, що вони зможуть досягнути свого. Лиш би були одностайні, послідовні…

Ми допомагаємо ініціативним групам, які створені для об’єднання ОТГ, бо до нас люди звертаються. Їм часто потрібна юридична та інформаційна підтримка. Навіть організувати акцію чи протест під ОДА – вони зверталися до нас, щоб про них почули. Ми об’єднали кілька проблемних громад, яких не чують в обласній адміністрації і допомогли їм розказати про свої проблеми”.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту