Як захистити свої права як покупця і громадянина?

Як повернути товар, який виявився бракованим чи протермінованим? Чи можна подавати до суду за те, що інструкція до смартфона російською? Неприємна ситуація у магазині може статися з кожним. Учора, 16 листопада, в Громадському офісі Української Галицької Партії стартував “Практичний курс юридичної грамотності”. Перший тренінг провів для львів’ян юрист та громадський активіст, автор ідеї проведення такого курсу Віталій Біловус. Йшлося про те, які права ми маємо при купівлі товарів та як можемо їх захистити.

“Кожного дня, їдучи в громадському транспорті чи купуючи продукти в супермаркеті, ми стаємо споживачами, а тому повинні знати свої права і вміти їх захистити, в разі потреби,” – каже вчорашній лектор Віталій Біловус.

14971797_1133917543389187_353619298_n

Присутні на навчанні детально обговорили передбачені Законом України “Про захист прав споживачів” права та обов’язки споживача, довідалися про 4 кроки до успішної покупки, умови гарантійного обслуговування, перелік документів для кутка споживача, дізналися, як повернути товар, куди звертатися, якщо їхні права порушили у магазині чи при наданні платних послуг, а також яка відповідальність передбачена за порушення прав споживача. Було й цікаве практичне завдання: всі присутні мали змогу навчитися правильно писати скарги.

“Цікаво було спостерігати за учасниками навчання. А після лекції ми отримали багато позитивних відгуків. Нагадуємо, що наш львівський офіс тепер у центрі міста. Лекції “Практичного курсу юридичної грамотності” у нас будуть відбуватися двічі на місяць, по середах. Наступні навчання також будуть дуже цікаві та потрібні. Адже, на жаль, ми часто опиняємося у такій ситуації, де треба захистити свої права, написавши скаргу, запит, заяву. Ми вчимо людей правильно складати ці документи. Але не це головне. Найголовніше, що наші лектори розповідають, як ми маємо поводитися в певних ситуаціях, що є порушенням наших прав, до кого варто звертатися по захист тощо,” – зазначає координатор Громадського офісу Української Галицької Партії Галя Лешкович.

У Громадському офісі Української Галицької Партії періодично відбуваються відкриті для львів’ян заходи і навчання. Цього тижня там також прочитала лекцію експерт з фінансової грамотності.

Публікуємо розклад подальших занять у межах “Практичного курсу юридичної грамотності” і нагадуємо, що на сторінці партії у фейсбуку, традиційно, є попередні оголошення про всі інші події, які плануються в офісі. Вхід на усі заходи є вільним.
rozklad

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту