Відповідальні платять менше!

«А як платити за комунальні послуги менше», а також про ефективність створення ОСББ розповіла під час тематичного тренінгу Іванна Гаврилко.

imgonline-com-ua-compressedYfJ7VG3ye7joПерш за все, потрібно розуміти, що всі оплати, які прописуються у нас в платіжках за обслуговування будинку (а саме прибирання, обслуговування мереж, димових каналів) – обов’язкові, але від будь- якої з них можна відмовитися. Можна, наприклад, відмовитися від послуг ЖЕКУ і вкручувати лампочки в під’їзді самим.

Найбільшу вагу у сумі нашої оплати за комунальні послуги, виявляється, мають прибирання будинку і прибудинкової території, обслуговування мереж (теплопостачання, мережі холодного і гарячого водопостачання) та їх обслуговування. Всі ці платежі формують із розрахунку на один метр квадратний житлової площі.

«Тож фактично, якщо говорити про те,  як мінімізувати витрати на квартплату, то ми маємо реальний вплив на кількість використаної електроенергії в будинку. Ми можемо контролювати освітлення підвалу та сходових кліток, експлуатацію ліфтів та те, скільки  ми будемо платити за вивіз сміття. Наприклад, якщо у вас в дворі є окремі контейнери для сортування сміття, то Ви вже платите менше.

Відсортоване сміття, яке є цінним і може бути переробленим, вже давніше вивозиться окремо, не на Грибовицьке сміттєзвалище. Ціна його вивезення не входить в оплату за вивезення несортованого побутового сміття», – каже Іванка Гаврилко.

Щодо використання тепла та газу, то тут, найкращими порадами, як наголошує експерт, є облік та раціональне використання. Те саме стосується і води, адже як відомо, любителі приймати ванну платять в 2 рази більше, аніж ті, хто користується душем.

«Саме приміщення не потребує тепла. Воно потребує підтримання рівня тепла на покриття втрат через вікна, стіни, підвал тощо. Можна менше платити за  тепло, якщо мінімізувати втрати. Якщо провести всі необхідні заходи з енергозбереження, то можна мінімізувати грошові витрати у 5 разів», – такий позитивний висновок наводить Іванка.

Перше, що можна зробити, не чекаючи великих інвестицій:

  1. Маємо переконатися шо є лічильник, і він справний. Досить платити за квадратні метри!
  2. Перевірити справність кранів, щоб мати можливість регулювати подачу тепла в будинок.
  3. Ми маємо добитися, щоб наші тепломережі ще до початку  опалювального сезону були ізольовані.
  4. Потрібно провести промивку систем опалення, адже всередині труб утворюється накип, через який ефективність батарей дуже падає.

Якщо говорити про якісь серйозні роботи, то, зокрема, гроші для цього можуть бути виділені через державну та міську програми підтримки заходів з енергозбереження. Таким чином за ремонт можна отримати компенсацію від 40 до 70% суми з державного бюджету та 30% – з міського.

Щоб спільними зусиллями формувати комфортне життя в наших будинках, мусимо створювати ОСББ крок за кроком.

Лілія Фурманова

Колаж “Твоє місто”

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!