Тепер львівська громада має бульше шансів бути почутою

У Львові з’явився ще один інструмент для участі громади у прийнятті рішень: 14 липня Львівська міська рада проголосувала за Положення про тимчасовий порядок проведення громадських слухань.

При напрацюванні цього Положення Галицька партія внесла кільканадцять важливих пропозицій і правок. Серед них такі:

  •  чітко визначений перелік документів, які обов’язково потребують проведення громадських слухань перед тим, як їх затвердять міська рада чи інший орган місцевого самоврядування. Крім документів, визначених законом “Про регулювання містобудівної діяльності”, УГП наполягла, щоб громадські слухання обов’язково проводили перед прийняттям бюджету розвитку на рік.
  • громадські слухання тепер можна проводити не тільки на загальноміські теми.  УГП запропонували можливість організовувати їх і для частини громади – мешканців одного з районів міста, мікрорайонів тощо. Наприклад, коли розглядають Детальний план території району, то не варто проводити загальноміські громадські слухання. Перш за все, є потреба зібрати мешканців тієї території, для якої і будуть розробляти детальний план. А от питання нового Статуту міста має хвилювати всю громаду Львова.
  • громадські слухання, які стосуються певної частини міста, можуть проводитися саме в тому районі, якого стосується питання. Дотепер питання Підзамча або Знесіння обговорювали лише у Ратуші.
  • львів’яни мають більше шансів потрапити на громадські слухання. Для цього їх проводитимуть у неробочий час або неробочі дні. Це потрібно для того, щоб не тільки непрацюючі люди, а й активні платники податків також могли взяти участь в обговоренні важливих для міста питань.
  • дізнатися про заплановані громадські слухання у Львові можна тепер не тільки з сайту міської ради або газети “Ратуша”. Оголошення про громадські слухання будуть розміщувати також на дошках оголошень будинків.
  • львів’яни та громадські організації також можуть ініціювати громадські слухання. Досі такий привілей належав тільки особам, які мають владні повноваження (депутатам, виконавчим органам ЛМР, міському голові). Щоб ініціювати загальноміські громадські слухання, потрібно зібрати 75 підписів мешканців міста.13707646_1260306987343431_1796074215206710087_n

“Від початку нинішньої каденції у Львові вже з’явилися електронні петиції, консультативні громадські ради при управліннях, громадський бюджет і ось тепер Положення про громадські слухання. Наразі ми працюємо над Статутом, який надасть громаді ще більше впливу на прийняття рішень у місті. І все це – аж на 25 році незалежності! Мене дивує, чому нічого з цього не ініціювали депутати попередніх каденцій. Громадські слухання у Львові, насправді, проводилися й раніше, але враховувати думки громади ніхто не був зобов’язаний, адже цей інструмент не був нічим регламентований. Я належала до робочої групи, яка розробляла положення, і ми подали багато пропозицій, як покращити цей інструмент і зробити його дієвішим для громади”, – каже депутат від Галицької партії, голова депутатської комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР  Юлія Гвоздович.

Нагадаємо, що саме Юля ініціювала запровадження електронних петицій у Львові. Також вона працювала у робочих групахЄ, які напрацьовували  усі згадані вище інструменти впливу громади на владні рішення. А 1 березня у Львівській медіатеці Українська Галицька Партія зініціювала проведення відкритої зустрічі щодо напрацювання нового статуту громади Львова.

Положення про тимчасовий порядок проведення громадських слухань наразі апробовують, щоб згодом внести його додатком до нового Статуту громади Львова, який мають написати до початку жовтня.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!