Тарас Чолій: “Маємо змусити міську владу інвестувати в медицину”

Про пріоритети міського бюджету Львова та потребу інвестування медицини Голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді Тарас Чолій розповів журналісту “Львівської хвилі”. Публікуємо нотатки цієї розмови.

zapysaty“Насправді, мені дивно, що наші жінки мусять їздити і народжувати в інші міста  – Луцьк, Житомир чи ще кудись, що наші депутати мають їхати і дивитися, як якісно там організували процеси у пологових відділеннях. Львів пишається тим, що ми в усьому майже перше місто в Україні, що в нас усе добре, все розвинене, так багато ремонтується доріг і все гарно. Але насправді, я сам, коли ходив з дружиною, стикався з реаліями львівських пологових. Львів – практично мільйонне місто. А сьогодні тут діє лише два пологові відділення. І вони переповнені. Проблем багато: з гарячою водою, з тим, що породіллі після пологів змушені лежати у коридорах… І я не розумію позиції міста. Якщо управління охорони здоров’я бачить таку проблему, воно мало б чітко в кінці минулого року чи ще кілька років тому сказати, що в нас є велика проблема в медицині: у нас нема медикаментів, гарячої води, нам бракує нових відділень. Давайте виділимо на цю галузь додатково 50 чи 100 мільйонів, щоб це питання остаточно закрити.

Але що ми маємо на сьогодні? З одного боку є громадськість і люди, які постраждали, а з іншого – чиновники. І чиновники починають чомусь сприймати суспільство за ворога. Кажуть, що вони не винуваті, що люди і так помирають, нічого в тому дивного немає, а вони роблять все, що можуть. А коли головний лікар Львова дізнається, що у пологовому на вул. Рапопорта гаряча вода подається 3 години на добу, він робить великі очі і каже, що цього не знав. А головний лікар самої лікарні каже: “Ну так, дійсно, ми не можемо подавати гарячу воду”. То зверніться до депутатів, до міста! Бо що найважливіше для людей? – Охорона здоров’я і життя!

imgonline-com-ua-compressedepqjifpfha1x

Минулого року, коли розглядали бюджет розвитку, на медицину з понад півтора мільярда гривень було виділено лише 54 мільйони. Тобто близько 4% всього бюджету розвитку. Подібна ситуація була з освітою, соцзахистом і культурою. А мільярд був виділений на інфраструктуру, тобто на ремонти доріг, хідників… І саме ці роботи часто проводять неякісно. Але, можливо, на цих великих інфраструктурних роботах просто легше відмити гроші? Ми тоді, при розгляді бюджету, говорили, що на медицину конче необхідно виділити більше грошей, бо там дуже багато проблем. Нас ніхто не почув. Хоч ми багато разів, поки в міській раді приймали бюджет розвитку, про це говорили.

Насправді, Львів може впливати на об’єкти обласного значення. Чомусь так склалося, що пологові відділення, за які відповідає Львівська обласна рада, найбільш занедбані. Зокрема, мова йде про відновлення роботи перинатального центру на вул. Вашингтона, який не працює багато років. Обіцяли, що його відкриють цього року, але поки що нема результату. Є багато речей, які можна втілити без грошей або, скажімо, великих грошей. Але Львів сьогодні мав би закласти набагато більше коштів до бюджету наступного року, щоб капітально відремонтувати ті пологові, які існують, закупити необхідне обладнання і медикаменти. Місто на це гроші має. І треба думати про те, щоб відкрити нові пологові відділення, можливо, при інших львівських лікарнях. Я думаю, що суспільство змусить владу не виправдовуватися, а робити реальні кроки – інвестувати в медицину”.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту