“Машина часу” по-львівськи: як міська влада дала дозвіл будувати вже збудовані будинки

Тарас Чолій, голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді:

Всі ми чули про «Сім чудес Львова» від давніх будівничих, але наші сучасні чиновники у сфері архітектури здатні на більше. Так,  на засідання Виконкому Львівської міської ради 23 вересня винесли кілька надзвичайно цікавих питань, які також носять «чудесний» характер.

Мова йде про затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на будівництво ТзОВ «Патриаком» багатоповерхових житлових будинків із супутніми об’єктами соціально-побутової інфраструктури на вул. Т. Шевченка, 60. А в чому тут чудо, запитаєте? А в тому, що ці будинки вже практично збудовані, один з них уже навіть проданий і готовий до заселення.

Однак, щось пішло не так, і будинки в експлуатацію не вводяться. Тому на допомогу забудовнику приходить талановитий львівський архітектор п. Юліан Чаплінський і пропонує таку собі «машину часу», тобто затвердження містобудівних умов та обмежень заднім числом.
Комічності ситуації додає ще й те, що будова, на яку лише зараз оформляється дозвільна документація, а вона обов’язково повинна передувати початку будівництва, збудована вже настільки, що прекрасно проглядається з вікон Ратуші.

Звичайно, що навіть не зважаючи на, м’яко кажучи, незаконність цього будівництва, знесення будинків ніхто не вимагає. Але, за процедурою, забудовник-порушник мав би сплатити до бюджету міста суттєвий штраф і лише після цього звертатись до міської влади щодо узаконення цього будівництва. Однак, зважаючи на те, як міська влада старається допомогти горе-забудовнику вирішити ситуацію складається враження, що штраф він таки заплатив. Але питання чи до бюджету?

Вважаю, що в цьому випадку є підґрунтя, щоб правоохоронні органи розпочали розслідування, є чим зацікавитися новоствореному НАБУ, а журналістам варто прийти на засідання Виконкому і запитати у талановитих львівських чиновників, як таке можливо”.

Однак попри попередження Тараса Чолія, містобудівні умови та обмеження для трьох будинків на вулиці Шевченка, 60 які, фактично, вже є збудованими, на засіданні виконавчого комітету ЛМР взатвердили без жодних додаткових запитань.

14435160_1779167069024878_7448737822315896529_o

За інформацією «Львівського порталу» забудовник ТзОВ «Патриаком» вже сплатив до міської ради сім тисяч гривень інвестиційного внеску, а також зобов’язався передати ЛМР (як інвестиційний внесок) квартири площею 15% від загальної площі житлових квартир. Щоб сплатити такий мізерний інвестиційний внесок (а при таких обсягах будівництва, насправді, сума мала вимірюватись мільйонами) в бюджет міста забудовник мав це погодити з міською владою. А оскільки такі рішення ухвалюються виключно з «благословення» мера Львова, фірма-забудовник, очевидно, без жодних побоювань щодо ризиків реалізації свого проекту продовжувала незаконне будівництво.

Також журналісти навели цитати мера Львова та головного архітектора міста Юліана Чаплінського щодо видачі документів забудовникам та незаконних будівництв у Львові. На словах – одне, на ділі – що вигідно чиновникам.

Андрій Садовий, на засіданні виконкому: «…Перед тим, як виносити питання на розгляд виконавчого комітету, велике прохання, щоб ми знали, а що робиться на ділянці сьогодні. Щоб ми не мали ситуації, коли забудівельник пробує починати роботу, а вже потім звертається до міста. Закон має свою чітку логіку: перше – отримати документи, потім – вчиняти відповідні дії».

Юліан Чаплінський, в інтерв’ю про незаконні будови та нове у старому середовищі: «…Я розумію, що при мені такі процеси теж будуть. У процесі погодження проекту є три основні етапи: починається все з міської ради, переходить в експертизу і далі — вже Держархбудконтроль, який перевіряє рішення експертизи. Зараз робимо спробу, щоб головний архітектор міста був присутній також на останньому етапі і разом з Держархбудконтролем підбивав підсумки. Маю надію, про це можна буде домовитись на місцевому рівні. Патроном процесу є Андрій Садовий, який розуміє усю складність ситуації».

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту