Що можуть зробити четверо депутатів із 64-ох?

А що зробити не можуть і чому? Які найбільші перешкоди для нової політсили у львівській Ратуші? Що депутати можуть сказати про корупцію? Але чесно. Якраз про це фракція Галицької Партії, а саме її очільник Тарас Чолій, голова комісії законності ЛМР Юлія Гвоздович, а також Мирослав Данилків та Ігор Дякович спробували щиро поговорити з львів’янами, які прийшли на відкриту зустріч із фракцією УГП у антикафе CoMMuna ввечері 2 грудня.

Робота чотирьох депутатів може бути доволі результативною. Для цього потрібно, не зрікаючись власних цінностей, задекларованих до виборів у раду, чітко дотримуватися певних обраних пріоритетів. Для Галицької Партії у Львові – це, зокрема, вікритість, прозорість та дотримання всіх затверджених процедур. Наприклад, саме завдяки представникам цієї політсили міська рада Львова отримала оновлений регламент, за дотриманням якого пильно стежить голова комісії законності Юлія Гвоздович. Під час пленарних засідань сесії вона часто звертає увагу колег, якщо якісь їхні дії не відповідають затвердженому регламенту. Не рідко зауваження доводиться робити і секретарю ради або міському голові.

img_9888-min

Прозорість рішень влади та участь громади у їх прийнятті підвищили також електронні петиції, нове положення про громадські слухання, створення громадських рад при управліннях Ратуші та бюджет участі, який цьогоріч стартував у Львові. Всі ці інструменти з’явилися у місті завдяки ініціативі або у співпраці з депутатами УГП. На черзі – новий Статут міста, створення якого Галицька Партія, разом із громадськими організаціями, ініціювали ще в березні. Наразі над документом працює робоча група, до якої входить Юлія Гвоздович.

img_9886-min

Залякування, спроби підкупу і домовленостей – ці неприємні речі для депутатів політсили спровокувала їхня принципова позиція щодо збереження архітектурно-історичного спадку Львова.

Print

Намагання зупинити нищення старого будинку на вул. Чайковського, блокування, де це можливо, рішень ради щодо виділення земельних ділянок сумнівним забудовникам, викривання грубих порушень при будівництві житлових будинків і кварталів, розслідування щодо того, як у місті відверто приховують та ділять між “своїми” громадське, комунальне майно, і чіткі цифри, які доводять, що виконавчі органи збирають інвестиційні внески забудовників з величезними збитками для міського бюджету, адже звільняють від сплати таких внесків більшість будівельних контор… Усі ці протистояння, зазвичай, бере на себе голова фракції УГП у Львівській міській раді Тарас Чолій.

Print

На запитання, чи говорять про  всі ці складні питання, які потім у якійсь формі потрапляють доПорядку денного сесії, під час засідань голів фракцій, він відповідає: “Всі домовленості відбуваються не на офіційних майданчиках: не на колегії, не на засіданнях комісій, не на нараді голів фракцій. Вони відбуваються десь в кнайпах. Саме там шукають компроміси і там постійно йдуть «торги». Там керівники великих фракцій кажуть: «Ми вас підтримаємо щодо бюджету, але ви нам виділіть стільки-то грошей на наш округ або на підряди нашим підприємцям». Але там не говорять про те, чи додати грошей на медицину і освіту. А саме це мало б обговорюватися, а не меркантильні одиничні питання”.

Print

Послухати звіт свого депутата від округу приїхали чимало руднівчан. Мирослава Данилківа вони називають “людиною слова” і кажуть, що п. Мирослав – єдиний з трьох депутатів від Рудного, який постійно підтримує громаду у найвагоміших питаннях і майже кожного пленарного засідання озвучує у сесійній залі проблеми свого округу.

Print

Впродовж року разом із громадою він бореться за те, щоб Рудне нарешті каналізували, щоб тут добудували нову школу, яка вже роками очікує у своїх стінах дітей, щоб з населеним пунктомЗалізничного району було добре траспортне сполучення. Крім цього, п. Мирослав належить до робочої групи, яка працює над впровадженням е-квитка у громадському транспорті Львова.

Print

Тому він якісно співпрацює з громадськими активістами та пропонує містові кілька нових правил для перевізників: укладати нові угоди з перевізниками на 3-4 маршрути, аби можна було їх розірвати, у випадку недотримання умов договору;  чіткий графік руху громадського транспорту у режимі пасажрських перевезень (з точним часом прибуття до кожної зупинки, а не лише кінцевих) тощо.

Print

Місто, комфортне для всіх. Місто рівних можливостей. Місто, з якісною освітою та медициною.Це – пріоритети всієї політсили, але найбільше над цими питаннями працює член гуманітарної комісії ЛМР Ігор Дякович. Показовим може бути випадок із тренажерними залами “SportLife”, які роками не надавали доступу до занять особам з обмеженими можливостями.

Print

Разом із спеціально створеною комісіїє ЛМР, Ігореві вдалося перевірити всі громадські заклади Львова та спонукати їхніх власників обладнати, де це можливо, вхід для людей з обмеженими можливостями. Так само, керуючись тим, що депутати – це звичайні люди, Ігор Дякович на власному досвіді довідався про стан медичної галузі міста і запропонував таки дофінансувати її з бюджету міста ще до кінця року.

Print“Люди, а не бетон”, – це була гучна теза Галицької Партії, коли торік фракції більшості протиснули такий бюджет розвитку Львова, в якому максимум коштів передбачили на ремонт доріг та тротуарів, а освіті, культурі та медицині “кинули крихти”. І це впродовж року чітко давалося взнаки: проблема постійних зборів батьківських коштів у навчальних закладах, лікарні та міські лабораторії без медикаментів, недофінансування пологових… Поки місцева влада просто закривала очі на всі ці виклики, Галицька Партія приймала їх на себе і пропонувала розроблені готові рішення, ухвали та положення для ради. Деякі з них отримали схвалення, для інших розуміння і підтримки у депутатів поки що не знайшлося. Бо ж депутатів поки що лиш четверо…

Print

Print

Наразі, як і раніше, всі депутати Галицької партії тісно співпрацюють із робочими групами економіки, архітектури, антикорупції, освіти та культури, які діють всередині політсили, цікавляться проблемами власних округів. Тому ця маленька фракція постійно в тонусі. Тому можна впевнено сказати – далі буде ще багато цікавого.

Print

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту