Рудне буде каналізоване до кінця 2018 року

Питання каналізування селища Рудне у депутата від Української Галицької Партії Мирослава Данилківа завжди було у пріоритеті. За час своєї каденції у Львівській міській раді йому вдається впевнено вирішувати цю проблему. Наразі вже половина робіт зроблена. Залишилося відстояти продовження фінансування, і до кінця 2018 року селище відчує зрушення у справі, яку ніяк не вирішували вже понад 30 років.

Пане Мирославе, розкажіть, як живеться селищам, які є частинами міста Львова.

До проблем окраїн міста Львова, таких як Рудне, Винники, Білогорща, завжди ставилися за залишковим принципом. Бо весь електорат – це, переважно, спальні райони: Сихів, Наукова, інші густо заселені частини міста. Але проблеми у нас загальноміські, і Рудне – це практично залізничний район Львова. Разом із тим, до нас ставляться, ніби ми якісь львів’яни другого сорту. Влада так побудована: де є активні люди та активні депутати, там і відбуваються зміни. Якщо ж люди зневірюються, опускають руки, а депутат займається лиш своїми власними корисними справами, тоді ситуація вкрай важка. На жаль, так було, але ми намагаємося змінити ситуацію.

А які є основні проблеми у селищі міського типу Рудне?

На перше місце ми завжди ставили каналізування селища Рудне. Ця проблема актуальна дуже давно і не вирішується ще з часів радянського союзу. Були спроби щось зробити, готувалися проекти, потім перероблялися. Навіть якісь кошти виділяла Верховна Рада з держбюджету. Але попри те, до минулого року все було у мертвій точці. Вирішення проблеми не рухалося абсолютно.

Коли 2015 року я балотувався в депутати ЛМР, у моїй передвиборчій програмі каналізування селища було в пріоритеті. Звичайно, у Рудне є й інші проблеми, які я як депутат намагаюся вирішувати. Це питання школи, яка вже майже 10 років недобудована. Аналогічно з амбулаторією сімейного типу, через стан якої мешканці змушені їхати у поліклініку до Львова. Та й транспортних проблем вистачає.

Чому так багато років не вирішувалося питання каналізування селища?

Тут є певна правова колізія. Селище міського типу має свій місцевий орган самоуправління і, відповідно, має свій бюджет. Але цьому бюджету не під силу вирішити глобальні проблеми. Натомість, представництво Львова закривало на це очі. Бо, насправді, якісь кошти виділялися, акумулювалися, у міський бюджет закладали витрати. Але впродовж бюджетного року їх не використовували. А вкінці говорили: ну, вже пізно, їх на ніші об’єкти перекинули.

Але ж у Львівській міській раді були представники від селища Рудне. Чому це питання не лобіювалося, не порушувалося?

Питання завжди піднімали мешканці, але депутати, які були до цього часу, напевно, більше переймалися своїми особистими справами – створювали маркети чи зводили інші забудови. А на проблеми Рудного не вистачало вже часу.

imgonline-com-ua-Compressed-39UF5SSLDK6

Зараз ми маємо від смт Рудне три депутати у Львівській міській раді. Сподіваюся, що власні політичні амбіції відкинуться, і нам спільно вдасться працювати над розвитком селища. Нещодавно ми, з моєї ініціативи, посвятили селище під Покров Богородиці. Тішить, що долучилися всі: і дві конфесії, які є Рудне – православні та греко-католики, і святі отці, і мешканці, і депутати. Маю надію, що зійде Божа благодать, трохи зміниться ситуація, і ми будемо спільно діяти.

Є проблема каналізування, Ви почали її порушувати. Як думаєте, чи вдасться довести цю справу до кінця? І наскільки цей процес може затягнутися?

Цей процес не може дуже довго тягнутися. Мені вдалося досягнути того, аби смт Рудне внесли в Програму розвитку каналізування міста Львова. Інакше б не було взагалі можливості фінансування. Я написав безліч депутатських запитів та звернень, двічі виступав під час сесії, і врешті заручився підтримкою інженерної комісії.

Разом з активними мешканцями, які приходили до мене на депутатські прийоми, ми зустрілися та поспілкувалися з міським головою. Розмова була складною, але, попри це, ми дійшли до порозуміння. Міська рада виділила 10 мільйонів грн на першу частину робіт – будівництво напірних колекторів. Наразі роботи щодо встановлення каналізаційно-насосної станції майже завершені. Тепер головне домогтися виділення наступних 15 мільйонів грн, які необхідні для завершення каналізування. Зараз якраз розглядається бюджет розвитку, формуються титульні списки. На останньому пленарному засідання сесії ЛМР я звертався з відповідним запитом. І сподіваюся, що тих 15 млн будуть включені у бюджет розвитку на 2018 рік.

Як можна всім, хто бажає співпрацювати з Вами у цьому напрямі, звернутися до Вас?

У селищі Рудне, за адресою Огієнка, 3а, діє громадська приймальня. Прийомні дні – перший понеділок місяця з 16:00 до 18:00 години.

Ще є Громадський офіс УГП, за адресою вул. Січових Стрільців, 10/12а (вхід з двору). Там я приймаю у четверту п’ятницю місяця з 14:00 до 16:00.

Також до мене можна звертатися у приміщенні Львівської міської ради. Щовівторка о 15:00 в 228 кабінеті там проходять засідання комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!