Новини з Жидачева

Однією з найактивніших районних організацій Української Галицької Партії є осередок на Жидачівщині. Колеги розповіли, що нового роблять у себе.

Про публічність

Депутатам міської ради від Галицької Партії у Жидачеві нарешті вдалося нормативно закріпити  пряму трансляцію засідань сесії міської ради. Для цього Жидачівська МР має створити власний youtube-канал, де транслюватимуться засідання сесії в режимі онлайн, або їх викладатимуть у записі, але невдовзі після завершення засідання. Також, попри спротив, чиновників міської ради зобов’язали створити сторінку міської ради у соціальних мережах і регулярно її наповнювати.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому, також з ініціативи місцевих депутатів від УГП, запрацював інструмент електронних петицій до Жидачівської міської ради. Публічність та прозорість діяльності органів місцевої влади – один із пріоритетних напрямів роботи Галицької Партії по всій Галичині.

Записати

Про сміття

Активісти УГП – одні з перших взялися за з’ясування ситуації з Жидачівським сміттєзвалищем, куди після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі без згоди громади, але внаслідок кулуарних домовленостей між мерами міст, почали возити львівське сміття.

“Ми створили ініціативну групу, яка моніторить ситуацію з відходами. Нам вдалося оприлюднити багато документів у цій справі, багато договорів між комунальним господарством Жидачева, мерією та львівськими перевізниками. Всі ці домовленості доти були, фактично, таємними. А минулого тижня ми таки змусили міського голову визнати: вже вдруге за літо, без погодження з громадою, жидачівське сміттєзвалище приймає львівське сміття. Вирішили, що тепер будь-які речі, які стосуються відходів, міська влада має погоджувати з депутатами на сесії. Проблема залишається в чіткому обліку сміття, яке потрапляє на сміттєзвалище”, – каже депутат Жидачівської міської ради від УГП, член ініціативної групи Святослав Багрій.

Активісти УГП наголошують, що одне з головних завдань міської ради – придбати власний сміттєвоз та іншу техніку, адже її оренда нині обходиться жидачівцям у чималі кошти.

Про ліс

Саме Жидачівські та Ходорівські активісти УГП першими на всю країну у травні цього року голосно заявили про проблему незаконних рубок лісів на Львівщині. Українська Галицька Партія розробила низку чітких кроків, які можуть врятувати ситуацію.

imgonline-com-ua-compressedZqqYQqU5GE6e“Наразі ми перейшли у стадію об’єднання еко-активістів. Вже мали кілька зустрічей з активістами зі Львова, Дрогобича, Старого Самбора, створили свою спільноту у соцмережах, обмінюємося думками, напрацювали певний алгоритм дій. Ми вже переконалися, що зупинивши один ешелон чи одну рубку, процесу не зупинимо. Маємо боротися за системні зміни. Хочемо запропонувати зміни до нормативних актів, які будемо спільно лобіювати через обласну раду та, можливо, через Міністерство екології та прородних ресурсів”, – розповідає активіст та депутат Жидачівської районної ради Тарас Матвіїв.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту