Наталія Піпа: “Ми виросли і вирішили займатися цілим Сиховом”

Завдяки Наталі Піпі, активістці та колишній очільниці міського осередку Української Галицької Партії у Львові, про Сихів та Сквер Гідності почула вже майже вся Україна. А нещодавно громадська організація “Кращий Сихів”, яку заснувала та очолює Наталя, на площі перед кінотеатром ім. О. Довженка провела велике Екосвято. Нам Наталя розповіла про те, що вже є на Сихові, а над чим ще працює і працюватиме команда “Кращого Сихова”.

“Спершу наша ГО протистояла незаконній забудові у сквері. Цей простір рятувала ініціативна група мешканців. Ті люди, які вірили у системні зміни і хотіли їх, заснували і доєдналися до ГО “Кращий Сихів”. Від початку і дотепер я є головою “Кращого Сихова”. Нашій ініціативі 4-ий рік, а громадській організації в листопаді буде 3 роки. У нас є гасло: “Робимо Сихів кращим. Щодня”. Тобто, назва організації не говорить, що Сихів є найкращий, а є таким, який хоче ставати кращим. І ми вважаємо, що в нас дуже велика перспектива до змін. У нас, на відміну від центру, багато простору, зелені, у нас справді багато молоді, молодих родин, і саме молодь – наша цільова аудиторія.

imgonline-com-ua-Compressed-70ShumTo5kWBApD

У Львові часто є так, що ти приходиш на різні події і бачиш там одних і тих самих людей. Тому це дуже важливо, коли кількість представників активного громадянського суспільства розширюється, коли люди вперше беруть на себе громадську відповідальність. Що я вважаю великою заслугою “Кращого Сихова”? Для багатьох його членів це перша громадська організація, в якій вони є.

За два роки ми виросли і ростемо далі. Але для цього росту постійно потрібно нових людей. Є багато прогресивних сихівчан, але не всі хочуть брати на себе відповідальність. Навіть якщо це мінімальна відповідальність: постояти на святі – продавати каву. Проте є й такі, які самі зголошуються. Багато людей зосереджуються на своїй родині, на роботі і кажуть про брак часу. У мене двоє дітей, один із них 9-місячний. Але я знаходжу спосіб займатися і сім’єю, і громадською діяльністю. Бо ж з дитиною можна погуляти і на нашому екосвяті замість звичного подвір’я.

“Платформа Сихів” – це відкрита група у Фейсбуку, новий комунікаційний майданчик про все прогресивне, що є на Сихові. Там ми просимо писати про події, можливості навчання, про все, що може зробити наш район кращим. Ми маємо комплексне бачення розвитку своєї ГО, і опублікуємо його в цій групі та на інших наших сторінках найближчим часом. Це – невеличкий документ під назвою “Мій ідеальний Сихів”. Там про те, що ми б хотіли бачити на Сихові і які перспективи його росту. Далі будемо організовувати круглий стіл “Майбутнє Сихова: яке воно?”. Хочемо розширювати бачення Сихова, знайти більше однодумців, навіть якщо серед них будуть інші сихівські ГО, які реалізовуватимуть якісь інші проекти. Хтось, наприклад, буде дбати про псів, хтось про школярів чи студентську молодь, а ми більше про  родини з дітьми.

Ми виросли і вирішили займатися цілим Сиховом. Сквер Гідності, звісно, залишається головним нашим проектом. Його ще треба довести до ладу. Працюємо тут 4-ий рік, але точно ще буде 5-ий. Ще не зроблені газони, нема всіх лавок. І частина земельної ділянки в оренді до 2020 року. Тому ми не можемо там нічого робити. Це системна і довга праця, з якої вилітають багато активістів, які звикли працювати над короткотерміновими проектами. Ми ж хочемо бути уважними до деталей. Українці, як показує гіркий досвід реформ, часто недопрацьовують деталі. Бо вони, зазвичай, займають дуже багато часу. Спершу здається, що на деталі треба 10% від усього часу для проекту, а потім виявляється, що для них потрібно 40-60% часу. Ми хочемо завершити  сквер, як передбачає проект, щоб він був затишний і гарний. 

Ми чітко виокремили 3 речі, над якими працюємо. Це – кращий простір, краще суспільство і краща екологія.

imgonline-com-ua-Compressed-oxlfb47jEsGDVly

Сихів ще далеко від того ідеалу, який ми собі намалювали. Зараз ми лобіюємо виділення коштів для проведення конкурсу архітекторів, які мали б створити проект ревіталізації площі перед кінотеатром ім. О. Довженка. Це другий простір, над яким ми працюємо. Третій – сквер на вул. Дж. Вашингтона. І четверта локація – це парк ім. Івана Павла ІІ. Ми почали там із толоки. Будемо долучатися до обговорень проекту, знаємо, що цього року на цей парк мають виділити з міського бюджету 2 млн коштів. Ми попросили включити нас у робочу групу: хочемо мати вплив на те, які рішення приймаються і як ті кошти будуть використані.

Йти в політику нормальне продовження діяльності для свідомих людей. Ми всі мусимо розуміти, що громадські активісти мають менше важелів впливу, ніж влада. І це нормально. Часто зусилля тисяч активістів коштують одного рішення однієї посадової особи. І Майдан є яскравим прикладом цього. У владу мають йти люди відповідальні, які мають силу відповідати на виклики.

Якби в нашій країні було все так, як я би хотіла, то я б ніколи не пішла у політику. Далі займалася б громадською діяльністю. Я пішла в політику, бо так має працювати демократія: кращі люди, які вміють брати на себе відповідальність, мають ставати політиками. Всі позитивні політичні приклади – саме про це.

Фото: Леся Бондарук, Марта Талан

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!