Іван Щурко: “Нам доводиться боротися з розчаруванням і зневірою”

Керівник секретаріату Львівського обласного осередку Української Галицької Партії Іван Щурко, крім рутинної організаційної роботи, багато спілкується з партійцями по всій області, знає потреби та проблеми громад, а також і те, як і чому активісти і волонтери стають частинкою молодої політичної сили, якою є УГП. Попри це, Іван є архітектором та часто бере участь у різних заходах та ініціативах щодо збереження архітектурної історичної спадщини Львова. Про все це – з перших вуст.

Структура  обласних організацій Української Галицької Партії все ще формується. Досвід ми здобуваємо в реальній польовій роботі, тому праця керівника секретаріату обласної організації різнопланова. Найбільша та найважливіша на сьогодні частина – це пошук середовищ, які відповідають нашим принципам, нашим цінностям, пошук людей, яким ці цінності близькі, спілкування з ними, відчитування спільних ідей і проектів, через які найкраще та найефективніше створювати осередки. Нема якоїсь посадової інструкції, яка чітко окреслювала би обовязки. Головним чином, це супровід рішень ради обласної організації, донесення до місцевих організацій рішень Політради, організація роботи секретарів місцевих організацій тощо.

“Від Майдану минуло дуже багато часу, і люди дезорієнтовані”

Залучати нових якісних партійців доволі складно, тому що є чергова хвиля зневіри і розчарування. Від Майдану минуло дуже багато часу, і люди дезорієнтовані. Ті політичні партії або проекти, які є загальноукраїнськими і за масштабами, і за гаманцями, і за присутністю в медіа, добивають ті залишки громадської активності і зародки громадянського суспільства, які на хвилі Майдану Гідності зародилися практично всюди. Тому нам доводиться, в першу чергу, боротися з тим розчаруванням і тою зневірою. І тільки потім переходити до співпраці, до проектів, до політичної діяльності, до участі в виборах і перспективної, опертої на справжні цінності, діяльності у владі.

Принцип побудови партії від початків – це є самоврядність. Наше завдання – сформувати осередок. А вже в компетенції його установчих зборів є визначення лідера, обрання керівника осередку. Відповідно до Статуту УГП, керівництво обласної організації на цей процес не впливає, а тільки затверджує керівників місцевих організацій. Але це доволі формальний момент, і поки що не було прецедентів, щоб ми не погоджували когось. Я переконаний, що керівником осередку має бути людина високих моральних цінностей, вмотивована і по доброму амбітна.

“Йти в політику, не маючи здорових амбіцій, немає сенсу.
Політика доволі жорстка річ, тому “бути ніяким” там не можна”

Йти в політику, не маючи здорових амбіцій, немає сенсу. Політика доволі жорстка річ, тому “бути ніяким” там не можна. Добре також, якщо керівник осередку має якусь профільну освіту: у галузі державного управління, юридичну чи економічну. Це буде корисно, коли ми прийдемо до місцевої ради або вище, бо ж розуміння певних процесів  тоді дозволяє відразу реалізовувати програму партії, втілювати ті ідеї, які ми, як партія, визначили для себе.

Ми працюємо над тим, щоб налагодити якісну горизонтальну співпрацю між нашими осередками. Особливо важлива вона для  наших партійців з місцевих організацій, які вже стали депутатами міських, районних рад або рад обєднаних територіальних громад. Працювати їм є складно. На жаль, хоч і відбулася не так давно Революція Гідності, занадто мало змін є у діяльності тих рад, надто мало прозорості та бажання втілювати антикорупційні проекти. Наші депутати наразі є у меншості, тому їм дуже потрібна підтримка і досвід інших партійців. Відчуття великої спільної галицької справи мусить бути. До нього, власне, і прагнемо.

“Без побудови якісно нової партії, без того, щоб до влади прийшли чесні і правильні люди, руками громадських активістів змінити в цій країні вдасться мало”

У політиці я керуюся розумом. Розумію, що без побудови якісно нової партії, без того, щоб до влади прийшли чесні і правильні люди, громадськими зусиллями, руками громадських активістів змінити в цій країні вдасться мало. Хоч маю визнати: мої активності, повязані зі збереженням історичного середовища чи боротьбою з незаконними забудовами мені емоційно значно ближчі, там більше драйву, більше і негативних, і позитивних емоцій.  У роботі керівника секретаріату набагато більше рутини паперів формальностей, але я намагаюся не втрачати звязок з тими галузями, які для мене близькі. Наприклад, наразі я більше цікавлюся питаннями історичної спадщини в області, адже вона є частиною ресурсу новостворених ОТГ. Намагаюся пояснювати людям важливість збереження історичних обєктів архітектури, розповідати про можливості їх ефективного використання, консультую, долучаюся як архітектор, як реставратор…

Усе, що хочеться робити, важко поєднувати. Чи не найбільше від всіх моїх активностей, певно, страждає родина. З власної ініціативи я також є головою Академічного католицького товариства “Обнова”. Три роки тому, на хвилі піднесення Майдану, діяльність того товариства була реактивована. Нам вдалося багато, хоч діяльність товариства не є аж настільки бурхливою. Для мене цінність у тому, що товариство обєднує людей, які духовно мені близькі, які поділяють християнські цінності, які їх впевнено в повсякденному житті втілюють. Для мене важливо, щоб ці цінності були притаманні також і Українській Галицькій Партії.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!