Іван Кізюк: “Деяничаризації” у країні ще не відбулось”

Який найважливіший урок Революції Гідності? Про що ми мріяли і що здобули після Майдану? Чи справдились сподівання простих українців про зміни на краще? Чому досі не покарані ті, хто чинив злочини проти свого народу? Про це напередодні вшанування третьої річниці від початку Революції Гідності розмовляємо з ройовим 14 сотні Самооборони Майдану, а сьогодні – секретарем Тернопільської обласної організації Української Галицької Партії Іваном Кізюком.

шодл– Іване, 7 листопада цього року ми щиро вболівали, дізнавшись, що Вас викликали до Генеральної Прокуратури України. Як написали тернопільські ЗМІ, там Ви перебували більше пяти годин. Що це було – зустріч, допит, розмова про справу, повязану з Вашим арештом на Майдані?

– Можу ствердити, що, насправді, відбулася доволі предметна розмова про перебіг подій у найкритичніший час Революції Гідності, свідком яких я був і як учасник Самооборони Майдану, і як в’язень тодішньої злочинної системи. Звісно, зважаючи на таємницю слідства, я не маю права розкривати ті чи інші теми або називати прізвища, про які надавав інформацію, проте можу наголосити, що злочинці таки мають конкретні прізвища та імена. Незважаючи на те, що слідство у справі розправи над учасниками Майдану триває, м’яко кажучи, занадто довго, злочин терміну давності не має. Після останньої розмови зі слідчими Генпрокуратури у мене склалося враження, що процес таки рушив із мертвої точки.

10846226_767379973315934_1787567204711672141_n

Я переконаний, що винні обов’язково будуть покарані. При чому, не лише ті, хто були безпосередніми виконавцями злочинних наказів, а й ті, хто ці накази віддавав, хто фінансував антимайдани, організовував «тітушок»… І не лише у Києві, але й в інших містах країни, зокрема й у Тернополі, де до сьогодні непокараними залишається чимало перефарбованих пристосуванців. І це ще нічого не означає, що окремі з них знову пролізли у владу, стали депутатами рад різних рівнів і до набиття ґуль на голові клянуться у патріотизмі… Ми знаємо і не забуваємо, як все було насправді. І важливо, що про це знають також у правоохоронних органах, які продовжують розслідування злочинів проти майданівців.

“Не лише у Києві, але й в інших містах країни, зокрема й у Тернополі, до сьогодні непокараними залишається чимало перефарбованих пристосуванців. Ми знаємо і не забуваємо, як все було насправді”

– Звісно, прикро, що до сьогодні багато сподівань учасників Революції Гідності так і не втілені у життя. Але чи варто розчаровуватись і байдужіти?

– Знаєте, опускати руки не маємо жодного права. Адже так можемо і державу втратити. Та я впевнений, що цього не станеться, а навпаки – ми повернемо українські землі, наведемо на них лад, а наш головний кремлівський ворог нарешті подавиться своїми комплексами й амбіціями.

13147592_1225716340802256_4340983104516682815_o

Та надзвичайно важливо перемогти і ворога внутрішнього, який вдвічі небезпечніший від усяких там ліліпутінів. Цей ворог, власне, криється у незавершені процесів, що піднялися на хвилі Революції Гідності. Ми не провели повноцінних реформ, боротьба з корупцією триває, переважно, позірно, про що свідчать, в тому числі, і результати е-декларування теперішніх чиновників. Та й чимало інших факторів дають право говорити про те, що реальної люстрації і, якщо можна так висловитись, деяничаризації у країні ще не відбулось.

“Та надзвичайно важливо перемогти і ворога внутрішнього, який вдвічі небезпечніший від усяких там ліліпутінів. Цей ворог, власне, криється у незавершені процесів, що піднялися на хвилі Революції Гідності”.

Для того, щоб виправити ситуацію, ми з багатьма однодумцями об’єднуємось у дієві постмайданівські спільноти – чи то волонтерського, чи громадсько-політичного спрямування і, часто, акціями прямої дії вирішуємо ту чи іншу конкретну проблему. Важливо, що у цьому напрямі ми здобуваємо реальні, нехай часто і локальні перемоги, але за ними і велика українська перемога не забариться! Важливо, що не втратили зв’язку, який сформувався до 2013 року, загартувався на Майдані, зокрема у форматі 14 сотні Самооборони, створеної на базі активістів Молодіжного Націоналістичного Конгресу, і зберігається по сьогодні.

– Таких однодумців Ви, мабуть, знайшли й у середовищі Української Галицької Партії? Адже саме з ними, одразу ж після повернення з розмови у Генпрокуратурі, відбули на свою рідну Бучацьку землю, щоб презентувати там ініціативи УГП.

– Так воно і сталося. Правда, єдина поправка: у рядах УГП я своїх однодумців не знайшов, а разом із друзями, в тому числі і з учасників Самооборони Майдану, долучилися до роботи і формування цієї партійної команди на Тернопільщині. Це і Ігор Велиган, і Богдан Яремко, і Іван Федоришин, і багато інших, яких я радо запросив на зустріч із своїми земляками у Бучачі та Трибухівцях.

11863300_472702386232752_3703267395539282008_n

У часі нашої поїздки ми провели прийом громадян, організували презентації патріотичної літератури для дітей, зокрема і «Повстанської абетки» Олега Вітвіцького, яка була написана, власне, напередодні Революції Гідності, продемонстрували цікавий історичний фільм «Легіон. Хроніка УГА». Але найважливіше – поспілкувались із мешканцями нашого краю про їхні проблеми, бачення перспектив розвитку громади. До речі, саме до моєї рідної громади у Трибухівцях у грудні цього року відбуватимуться вибори, і ми докладемо максимум зусиль, щоб ці вибори пройшли без жодних схем і фальсифікацій. Знаємо, що окремі місцеві “князьки” вже ці вибори “виграли” у своїй уяві, але мушу їх розчарувати: старі методи не пройдуть. Впевнений, що мої земляки зроблять гідний і усвідомлений вибір, спрямований у майбутнє, а не в минуле, яке відходить!

“Знаємо, що окремі місцеві “князьки” вже ці вибори “виграли” у своїй уяві, але мушу їх розчарувати: старі методи не пройдуть. Впевнений, що мої земляки зроблять гідний і усвідомлений вибір”

– Що Ви побажали б своїм землякам напередодні Дня Гідності та Свободи?

– Побажаю залишатися вільними людьми, ніколи не здаватися і вірити в перемогу. Тим більше, що дуже часто українські перемоги розпочинаються саме з Галичини!

Фото зі соцмереж

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту