Замість вілли Ярославенка таки виросте багатоповерхівка? Кому дякувати?

imgonline-com-ua-Compressed-Pnvqg67s2Vj6rUETТарас Чолій, голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді, член постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища:

Минулого тижня громадськість Львова сколихнула чергова новина про початок ще одного скандального будівництва. Цього разу багатоквартирний житловий будинок має постати на вул. Ярославенка, 30 замість зруйнованої вілли видатного композитора Ярославенка, яка була пам’яткою архітектури.

Проте, з поміж усіх інших, це будівництво є особливо цинічним. Жодні вишиванки, носіння хрестів по Львову, публічні емоційні звернення до містян не можуть виправдати такого рівня цинізму. Досить, що зі згоди і за участі наших львівських діячів від архітектури було знищено віллу композитора Ярославенка, то нині маємо “плювання” на рішення суду, на громаду міста, на його історію.

Як людина може сподіватися на повагу чи добру пам’ять, коли зневажає тих, які зробили це місто ВЕЛИКИМ?

Зважаючи на цей особливий цинізм, я, зі своїми помічниками, вирішив детально з’ясувати ситуацію з віллою Ярославенка, щоби добратися до суті справи і до прізвищ.

17760024_1874626686145582_8655044205832474350_n

І майже всі причини знесення цінної пам’ятки, частинки історії Львова, вдалося знайти в одному Рішенні Виконавчого комітету Львівської міської ради № 921 від 02.09.2008 року. Ось коротка цитата з нього: “Дозволити громадянину Мельнику Ростиславу Леонідовичу проектування багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та автостоянками на вул. Я.Ярославенка, 30 ЗІ ЗНЕСЕННЯМ ІСНУЮЧОГО БУДИНКУ”.

Незважаючи на те, що будинок розташований в історичному ареалі міста, є віллою видатного львівського композитора, занесений до реєстру пам’яток архітектури, виконком дає дозвіл його знести і збудувати на цьому місці багатоквартирний житловий будинок.

Свої візи на проекті такого рішення ставлять, зокрема, Марта Литвинюк, Олег Синютка, Гелена Пайонкевич, голосують Володимир Квурт, Микола Одуха, Василь Косів, а підписує особисто Андрій Іванович Садовий. Всього через 8 днів після прийняття рішення будинок було повністю знесено.

17796395_1874626679478916_8882228358494390191_nНасправді, в цьому Рішенні Виконкому зосереджені причини руйнування не лише вілли Ярославенка, а й причини всіх інших незаконних забудов у місті. Адже воно яскраво демонструє цинізм цих людей, жагу наживи, ставлення до історії, культури, архітектури. А вони і досі при владі, досі приймають рішення з питань містобудування. І одне з тих рішень – № 232 від 27.03.2017 року Про затвердження Містобудівних умов та обмежень для будівництва того ж таки багатоквартирного будинку на Ярославенка, 30. Виконком міськради вдруге погодив будівництво багатоквартирного будинку навіть попри те, що самою міською радою в суді було виграно спір щодо відбудови зруйнованої вілли. Рішення суду набрало законної сили 05 листопада 2014 року і станом на сьогоднішні є чинним.

Крім цього, рішення Виконкому прийняте на основі вже давно нечинного Історико-містобудівного обґрунтування від 16 грудня 2008 року. Тобто, на основі недійсного документа, всупереч вимогам законодавства, рішенню суду, здоровому глузду та шляхом ігнорування історичної пам’яті і думки громади, а тому це рішення є ганебним. Відтак, як депутат, я буду домагатися його скасування.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!