Валентина Глєбова-Ведровська: “Ми можемо підтримувати батьківські ініціативи”

Валентина Глєбова-Ведровська, голова Правління Благодійного Фонду “Українська Галицька Фундація”, член Української Галицької Партії:

Спершу батьків у Буській ЗОШ №2 на Львівщині обурило те, що їхніх дітей відправили вчитися в клас, приміщення якого перебуває в аварійному стані. Корпус старої школи тут давно потребує капітального ремонту, а зокрема й перекриття даху, бо старий катастрофічно тече.

І батьки таки домоглися, щоб дітей перевели в новий корпус, а водночас розпочали активно шукати і питати у влади про кошти на ремонт школи.

Нещодавно на їх запрошення до школи навідалась керівник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Спільно з керівництвом районної державної адміністрації вона запевнила, що наступного року ремонт у Буській ЗОШ №2 таки буде зроблено. Батьки в обіцянки, може, й повірили, але на цьому не зупинилися! Наступним їхнім кроком стало рішення створити Благодійний фонд при школі. Також вони мають твердий намір залучити до управління справами школи якнайбільше представників батьківської спільноти.

14672751_1292859980738709_686943585_oА вчора до Буської ЗОШ №2 завітали учасники освітньої робочої групи Української Галицької Партії: я та юрист  Ірина Моряк. Ми провели відкриту зустріч на тему: “Батьківське самоврядування. Можливості та інструменти”.

Йшлося про різні способи активного впливу батьків: загальні збори, батьківський комітет, рада школи, благодійний фонд тощо. А також про законодавче підґрунтя та інструменти для ефективної діяльності батьківського самоврядування.

“Навчальні заклади мають здобути багато автономії, тому активність батьків у такому разі як ніколи доречна!”

Під час зустрічі батьків буської школи цікавив законопроект “Про освіту”, який 6 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні. Згідно з ним, навчальні заклади мають здобути багато автономії, тому активність батьків у такому разі як ніколи доречна! Адже це реальна можливість впливати на велику частину життя своєї дитини, що становить час навчання у дитсадочку та школі.

Було багато запитань від батьків, але ще більше – здивування. Більшість батьків щиро дивувались тому, які права вони насправді мають.

У межах зустрічі, для вирішення кількох нагальних проблем школи, ми спільно розробили план дій  та прийняли важливі рішення. Серед них – про створення Благодійного фонду та напрями його діяльності. Я переконана, що тільки громадяни, які знають свої права та займають активну громадянську позицію, здатні робити якісні зміни! А ми готові й надалі підтримувати батьківські ініціативи. Дуже велику роль для розвитку батьківського самоврядування можуть мати і подібні зустрічі, під час яких маємо змогу виявити проблеми та домовитися про подальшу співпрацю і сприяння батьківським комітетам та батьківським радам”

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!